Tag: Analisti

iPhone 12 Pro mund të ketë 6GB RAM, iPhone SE 2 së shpejti në prodhim

24/11/2019

Parashikimet më të fundit për iPhone 12 Pro vijnë nga analisti i Barclays, Blayne Curtis. Kohët e fundit ai shkoi në Azi dhe mori informacione ... Read More

Halimi: Kosova ka nevojë për një Qeveri të re

20/05/2019

Analisti politik, Fisnik Halimi ka thënë se shoqëria kosovare njeh shumë pak raste kur gabimeve si rasti i deputetes Flora Brovina iu janë dhënë përgjigje ... Read More

Mushkolaj: Nëse foto e prezantuar nga deputetja Brovina del e manipuluar, dëmtohet rëndë kauza e Kosovës (Video)

16/05/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nëse fotografia e prezantuar nga zonja Brovina në Kuvendin e Kosovës është e rreme, do të dëmtohet rëndë kauza ... Read More

Halimi: Amerika dhe Rusia pajtohen që Kosova e Serbia të shkëmbejnë territore dhe të njohin njëra-tjetrën (Video)

01/05/2019

Analisti Fisnik Halimi ka thënë se njëri prej dy liderëve që ishte nikoqir i Samitit të Berlinit e mbajnë të gjallë çështjen e shkëmbimit të ... Read More

Analisti gjerman: Samiti i Berlinit flakareshë për Mogherinin, vdes ideja për shkëmbim territoresh

30/04/2019

Analisti gjerman Bodo Weber, që është bashkëpunëtor i lartë i Institutit Transatlantik të Këshillit për Politikën e Demokratizimit, tha shpreson që takimi i Berlinit i ... Read More

Weber: Marrëveshja Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkelit në Ballkan

14/04/2019

Analisti gjerman Bodo Weber mendon se në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i ... Read More

“Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri, përsëritje e skenarit të Vuçiqit”

13/04/2019

Analisti politik, Belul Beqaj në një intervistë të dhënë për Telegrafin, ka folur rreth procesit të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat, Mitrovicë e ... Read More

Beqaj thotë se taksa 100 për qind ishte një “budallaki” e vogël (Video)

13/04/2019

Analisti politik, Belul Beqaj e ka quajtur “budallaki” vendimin e Qeverisë Haradinaj, për vendosjen e taksës 100 për qind për Serbinë dhe Bosnjën e Hercegovinën. ... Read More

Daut Haradinaj dhe Imer Mushkolaj përplasen për “veteranët e rrejshëm” (Video)

04/04/2019

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj dhe analisti Imer Mushkolaj kanë pasur disa përplasje gjatë emisionit “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ... Read More

Mushkolaj: Ka një arsye pse Kosova nuk mund të krahasohet me Las Vegasin për lojërat e fatit (Video)

29/03/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nuk mund të bëhet krahasimi i lojërave të fatit mes Las Vegasit dhe Kosovës. Mushkolaj në “Debat Plus” me ... Read More

Redi Jupi e komenton skuadrën e Kosovës sërish, katër muaj pas deklaratës kontroverse

27/03/2019

Analisti i futbollit, Redi Jupi, ishte njëri ndër të ftuarit në emisionin “Procesi Sportiv”, ku u diskutua për Kosovën dhe gjasat e saj për kualifikim ... Read More

Trajneri shqiptar: Ëndërroj që Shqipëria të luajë si Kosova

26/03/2019

Trajneri dhe analisti i futbollit nga Shkodra, Astrit Hafizi, ka thënë se e ëndërron ditën kur Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë në nivelin e ... Read More