Tag: Android

Roboti i frikshëm rus që javën e ardhshme do të niset për një mision në hapësirë

15/08/2019

Agjencia hapësinore ruse, ka treguar robotin android me aftësi të mahnitshme antropomorfe, që do të jetë pjesë e një misioni në Qendrën Ndërkombëtare të Hapësirës ... Read More

Telefoni i parë 5G nga Huawei del në shitje muajin tjetër

30/07/2019

Huawei është një nga të paktët OEM Android që kanë zbuluar telefona inteligjentë 5G këtë vit.  Kompania do të lansoj në treg telefonin e parë ... Read More

Kuo: Të gjithë modelet iPhone 2020 do të kenë rrjetin 5G

29/07/2019

Edhe pse disa OEM të Android kanë filluar të ofrojnë telefona të mençur që mbështesin rrjetet 5G, Apple nuk pritet ta bëjë këtë deri në ... Read More

Huawei, një milion telefona me sistemin HongMeng OS

11/06/2019

Pas përballjes me ndalimin e SHBA-së për përdorimin e sistemit operativ Google Android, Huawei po punon për të zhvilluar, testuar dhe publikuar sistemin e vet ... Read More

Google sjell dizajnin e ri për Play Store

01/06/2019

Google ka përditësuar shumë nga aplikacionet e saj Android, me elemente dhe pamje të reja të dizajnit, dhe tani është koha që vetë Play Store ... Read More

Pas 8 muajsh Android 9 Pie arrin 10% adoptim

08/05/2019

Google i la njerëzit në errësirë në lidhje me adoptimin e Android Pie prej mese një gjysmë viti por më në fund ka vendosur të ... Read More

Mozilla zëvendëson Firefox me Fenix në Android

29/04/2019

Mozilla zëvendëson Firefox me Fenix në AndroidFirefox në Android nuk ka marrë vëmendjen e duhur nga Mozilla dhe për arsye të forta. Kompania është duke ... Read More

Gmail sjell funksionin e shumëpritur në për përdoruesit e iPhone dhe iPad

30/03/2019

U desh mëse 1 vit që Google të sillte gjestet e rrëshqitjes majtas dhe djathtas të Gmail nga Android në iOS. Google përditësoi ditën e ... Read More

Raporti i ri ‘konfirmon’ se iPhone-ët e 2019 do të vijë me kamerë të trefishtë

15/03/2019

Pasi telefonat Android këto ditë kanë filluar të shfaqin kamera të trefishta ose më shumë, kjo i bën kamerat e dyfishta të iPhone të duken ... Read More

Analisti shprehet se Apple do të mund të zhvilloj modemet e tyre për rrjetin 5G

06/03/2019

Ndërsa kemi parë telefona të ndryshëm Android të njoftuar në MWC që do të vijnë me mbështetje për 5G, qëndrimi i Apple rreth 5G është ... Read More

Google ofron opsionin Assistant në bisedat nëpërmjet mesazheve (Foto)

26/02/2019

Kompania Google po e ofron mundësinë Assistant për aplikacionin Android Messages, që është një ndihmës praktik, i ngjashëm me Allo që tashmë nuk është në ... Read More

Zbulohen specifikat e Samsung Galaxy S10

11/02/2019

Samsung Galaxy S10 do të jetë një nga lansimet më të mëdha të vitit për Android, për të mos përmendur një nga lansimet më të ... Read More