Tag: anëtarë

Kampionati i futbollit nis në 20 maj? FSHF i çon shkresë qeverisë

24/04/2020

Të gjitha federatat anëtare të UEFA-s janë vënë në lëvizje menjëherë pas vendimeve të djeshme të Komitetit Ekzekutiv të Nionit dhe kanë hartuar e kontaktuar ... Read More

Në tetor ndryshon ora për herë të fundit

17/09/2019

Foto ilustrim: Luke Chesser Të gjitha vendet anëtare të BE-së kanë një afat deri në prill të vitit tjetër për të vendosur qoftë për të ... Read More

Presidenti i shtetit ndërrohet çdo vit, në Zvicër

21/08/2019

Vendi drejtohet nga shtatë anëtarë të Këshillit Federal, të cilët do të drejtojnë vendin si një ekip bazuar në parimin e kolegjialitetit. Duke punuar së ... Read More

Rrusta: Një vit pas themelimit, PSD mban tubime që nuk i zë salla (Video)

14/05/2019

Teutë Rrusta, anëtare e Kryesisë dhe udhëheqëse e Departamentit të Terrenit në PSD, ka thënë se përgjatë një viti PSD ka zhvilluar shumë aktivitete duke ... Read More

Anëtarët e Shoqatës së Bjeshkatarëve ‘Gjeravica’ udhëtojnë me biçikleta në tri shtete

13/05/2019

Katër anëtarë të Shoqatës së Bjeshkatarëve “Gjeravica” nga Peja për tri ditë kanë udhëtuar me biçikleta, duke filluar nga Kosova në drejtim të Shqipërisë dhe ... Read More

Musliu: Komisioni hetimor parlamentar për deportimin e gjashtë shtetasve turq ka dështuar (Video)

08/05/2019

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, që është edhe anëtare e Komisionit hetimor parlamentar për deportimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova  Musliu, në “Dossier D” ... Read More

Musliu: Ne nuk jemi komision hetimor por puro politik

08/05/2019

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, që është edhe anëtare e Komisionit hetimor parlamentar për deportimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova tha se deputeti Driton ... Read More

Paralajmërimi i Bashës për Ramën: I ke orët e numëruara

07/05/2019

Lulzim Basha, gjatë një takimi në Shkodër me anëtarë të rinj të Partisë Demokratike, tha se sot ata që u arrestuan në Tiranë janë të ... Read More

Fjalimi i fuqishëm i Alasdair Bell, në ditën kur Kosova u pranua në UEFA

03/05/2019

Sot bëhen tri vjet që kur Kosova u pranua nga Kongresi i UEFA-s në Budapest si anëtare e pavarur. Që nga atëherë, Kosova tani ka ... Read More

Derkoski: Gjithçka është gati për zgjedhjet e së dielës

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T11:58:24+02:00 Kryetari i Komisionit shtetëror zgjedhor, Oliver Derkoski dhe anëtarë të KSHZ-së sot në mëngjes e ndoqën procesin e marrjes dhe distribuimit të materialit ... Read More

Kosova bëhet anëtare e Bordit drejtues të Rrjetit Global Parlamentar të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar

09/04/2019

Kosova është zgjedhur sot anëtare e Bordit drejtues të Rrjetit Global Parlamentar të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar. Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa ... Read More

Porosia e G7 për Prishtinën dhe Beogradin

07/04/2019

Ministrat e Jashtëm të shteteve anëtare të Grupit të shtatë vendeve më të zhvilluara (G7) u bënë thirrje Beogradit dhe Prishtinës që të angazhohen në ... Read More