Tag: anglez

Derby – Cardiff: Alarm urgjence në Angli, tifozët dhe lojtarët evakuohen nga stadiumi

13/09/2019

22:15 | 09/13/2019 Një ngjarje  e pazakontë ka ndodhur sot në futbollin anglez, para fillimit të takimit mes Derby dhe Cardiff. Lojtarët e Derby dhe ... Read More

Van Dijk ka një mesazh për Harry Maguire

06/08/2019

16:45 | 08/06/2019 Virgil van Dijk i ka uruar fat Harry Maguire, pasi reprezentuesi anglez është bërë mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit. ... Read More

Formacionet zyrtare: Huddersfield Town – Manchester United

05/05/2019

Në xhiron e 37-të të kampionatit elitar anglez, skuadra e Man Utd do të luaj në udhëtim tek Huddersfield, shkruan lajmi.net. Në këtë ndeshje, lojtarët ... Read More

Bielsa pagoi 200 mijë funte pasi bëri spiunazh

03/05/2019

Çështja e spiunazhit të Bielsas ishte kthyer në temë kryesore në futbollin anglez dhe nuk shpëtoi pa u ndëshkuar nga FA. Trajneri argjentinas ka bërë ... Read More

Owen bën parashikimin e rezultatit për derbin Man Utd – Man City

24/04/2019

Sulmuesi i njohur anglez, Michael Owen, ka bërë parashikimin e tij para derbit mes Manchester United dhe Manchester City. Këto dy skuadra të mërkurën mbrëma ... Read More

Përgjigja epike që i kishte dhënë Gjergj Fishta gazetarit anglez, kur tha se shqiptarët janë hajdutë

17/04/2019

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin-1934, një gazetar anglez i drejton At Gjergj  një pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht, duke i thënë se ... Read More

Murici i Kosovës debuton në Premierligë për Cityn këtë vikend

11/04/2019

Kampionati anglez është futur në një fazë të nxehtë, pasi dy skuadrat e kreut Liverpooli dhe Manchester City janë në një duel të ashpër për ... Read More

Bebe Rexha vishet kuq e zi në shoun televizin anglez 

07/04/2019

Bebe Rexha në shoun televiziv anglez, ka treguar se flet shqip dhe se është shqiptare. Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha së fundmi ishte mysafire në shoun ... Read More

Ali si Tysoni, e kafshon kundërshtarin në ring, përjashtohet

31/03/2019

Boksieri anglez, Kash Ali, i inspiruar nga legjenda Mike Tyson. Në përballjen me kundërshtarin e tij nga Liverpooli David Price në një duel për peshat ... Read More

Nëna e Emiliano Salas e kritikon Cardiffin dhe kërkon drejtësi për djalin e saj

21/03/2019

Nëna e Emiliano Salas e ka kritikuar Cardiff Cityn, pasi klubi anglez nuk ka pranuar t’ia paguajë Nantesit 17 milionë eurot për transferimin e futbollistit ... Read More

Solskjaer konfirmon rikthimin e Martialit përballë Arsenalit

08/03/2019

Nuk kanë fund lajmet e mira për Manchester Unitedin. Gjiganti anglez pasi ka eliminuar nga Liga e Kampionëve ndër ekipet favorite për ta fituar këtë ... Read More

City e blindon Sanen, kontratë e re me rritje të ndjeshme page për yllin gjerman

28/02/2019

Leroy Sane do të vazhdoj kontratën me kampionin në fuqi të Anglisë, Manchester City. Gjiganti anglez ka vendosur t’i vazhdojë kontratën yllit gjerman edhe për ... Read More