Tag: angleze

Tifozët e Newcastle hynë në fushë për ta festuar golin e barazimit ndaj Bournemouth – shtatë të arrestuar, në mesin e tyre një 14-vjeçar

17/03/2019

Policia angleze i ka arrestuar shtatë tifozë të Newcastle United, duke përfshirë edhe një djalë 14-vjeçar, si pasojë e incidenteve që shpërthyen në ndeshjen e ... Read More

Arsenal 3-0 Rennes, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

14/03/2019

Skuadra angleze Arsenal ka siguruar çerekfinalen në Ligën e Evropës. Topçinjtë kanë arritur ta përmbysin rezultatin nga ndeshja e parë përballë skuadrës franceze Rennes. Francezët ... Read More

Sarri: Mediat po bëjnë presion të madh në Hudson-Odoin

07/03/2019

Shefi i Chelseat, Maurizio Sarri thotë se mediat angleze duhet të lehtësojnë pritjet rreth Callum Hudson-Odoit. Anësori është paraqitur në gjashtë ndeshje në Ligën e ... Read More

City ka ndarë 140 milionë euro për transferimet e reja, Declan Rice lojtari i pari në listën e Guardiolës

20/02/2019

Manchester City po planifikon ndryshime në mesfushë për në sezonin e ri të kampionatit anglez. E përditshmja britanike “The Sun” shkruan sot se Pep Guardiola ... Read More

Chelsea po punon për transferimin e Aouar

17/02/2019

Skuadra angleze Chelsea edhe këtë edicion ka mbetur mbrapa luftës për titullin e kampionit. Transferimet e shumta nuk i kanë sjell sukses londinezëve që po ... Read More

Bate 1-0 Arsenal, notat e lojtarëve: Dështon sulmi i londinezëve

14/02/2019

Arsenali ka pësuar humbje në ndeshjen e parë me Bate Borisovin. Skuadra angleze nuk ka mundur të tregojë lojën e tyre përballë Bates që luajti ... Read More

Unitedi dhe Chelsea në garë për Rakiticin

14/02/2019

Ivan Rakitic ka futur në ‘luftë’ dy skuadrat angleze, Manchester Unitedi dhe Chelsea që i duan shërbimet e tij.   Kroati dëshiron të qëndrojë në ... Read More

Scholes punësohet si trajner, por nuk mund të transferoj lojtar nga klubi i vet

08/02/2019

Paul Scholesit iu dha leja për të marrë drejtimin e skuadrës angleze të Oldham Athletic. Scholes, një ish-lojtar i Manchester Unitedit, zotëron 10 për qind ... Read More

Babel: Nëse Klopp e fiton titullin me Liverpoolin, do të bëhet legjendë e klubit

07/02/2019

Jurgen Klopp do ta shkruajë emrin në historinë e klubit angleze nëse arrin ta fitojë titullin e parë të Ligës Premier, sipas Markus Babbel. Liverpooli ... Read More

Newcastle thyen rekordin e klubit, transferon mesfushorin paraguaian Almiron

31/01/2019

Miguel Almiron ka kompletuar transferimin tek skuadra e njohur angleze Newcastle United. Mesfushori i talentuar paraguaian ka shkëlqyer në MLS duke ndihmuar skuadrën e tij ... Read More

“Nuk i marrin rrogat”, burri me ekskavator shkatërron për gjysmë ore hotelin e ri – policia angleze në kërkim të autorit (Video)

22/01/2019

Policia angleze është vënë në kërkim të një burri i cili me ekskavator shkatërroi recepsionin dhe dyert e një hoteli të ri në Liverpool, dhe ... Read More

Ferdinand kritikon Jorginhon: Ai nuk vrapon, nuk mbron dhe nuk asiston

20/01/2019

Legjenda angleze, Rio Ferdinand ka dhënë shumë kritika në drejtim të mesfushorit të Chelseat, Jorginho. Jorginho erdhi në verë nga Napoli te Chelsea, pasi Blutë ... Read More