Tag: Anglisë

Kërkime të shumta pasi në qiell u shfaq një objekt misterioz që shndriste

09/09/2019

Në Plymouth të Anglisë, policia është duke bërë kërkime të shumta, pasi në qiell u shfaq një objekt misterioz që shndriste, i cili më pas ... Read More

Mashtroi se u helmua në pushim për të përfituar kompensim, ndryshe dukej në rrjetin social

08/07/2019

Policja Matie Miles nga Nottinghamshire e Anglisë, që mund të humbë punën, për shkak të mashtrimit që ka bërë. Ajo pretendoi se derisa ndodhej për ... Read More

Deklarata e Southgate pas triumfit ndaj Zvicrës

09/06/2019

21:03 | 9 Qershor 2019 21:03 | 9 Qershor 2019 Menaxheri i Anglisë, Gareth Southgate mendon se zhgënjimi i skuadrës së tij pasi përfunduan të ... Read More

Çiklisti nuk e zuri kthesën dhe u rrotullua në një mur, qeni që ishte aty nuk e bëri asnjë lëvizje (Video)

18/04/2019

Ricky Murphy nuk e kishte llogaritur mirë kthesën në një rrugë të Anglisë, duke bërë që të përplasej dhe të rrotullohej në një mur të ... Read More

Racizmi po ‘shkatërron’ futbollin – Ylli i Anglisë dëshiron pensionimin pas abuzimeve ndaj tij

06/04/2019

Racizmi po ‘shkatërron’ futbollin – Ylli i Anglisë dëshiron pensionimin pas abuzimeve ndaj tij Problemet me racizmin janë kthyer në një ‘kancer’ për futbollin. Probleme ... Read More

Guardiola me një lajm të madh para gjysmëfinales së Kupës FA

05/04/2019

Kampionët e Anglisë do të luajnë ndeshjen gjysmëfinale kundër Brighton, në kuadër të Kupës FA. Manchester City janë në rrugë të mirë për të mbyllur ... Read More

Ky është super stadiumi ku do të zhvillohet ndeshja Angli – Kosovë

04/04/2019

Federata e Futbollit të Anglisë është gati të konfirmojë stadiumin “St Mary’s” për ndeshjen e ardhshme Angli – Kosovë. Kombëtarja e Anglisë pas një kohë ... Read More

Portieri i gjigantit anglez grushtohet nga disa persona

02/04/2019

Evertoni po e heton një video që shfaq portierin e tyre dhe të kombëtares së Anglisë, Jordan Pickfordin në një përleshje në rrugë në qytetin ... Read More

Portieri i kombëtares së Anglisë filmohet duke u rrahur jashtë një lokali

01/04/2019

Portieri i kombëtares së Anglisë, Jordan Pickford, është përfshirë në një rrahje me grushte. Pickford është kapur nga një kamerë amatore duke u përleshur me ... Read More

Sterlingu lë të kuptohet se nga “Dardanët” pret sjellje të ngjashme me malazezët

27/03/2019

Raheem Sterling e ka pranuar se ai dhe bashkëlojtarët e tij në ekipin kombëtar të Anglisë e kishin pritur sjelljen raciste të tifozëve malazezë, gjatë ... Read More

Nuk kishte para për t’ia dhënë një të pastrehu, i dha kartelën e bankës dhe kodin e fshehtë që ai t’i merrte vet (Video)

18/03/2019

Klienti që po hante në një lokal në Newcastle-upon-Tyne të Anglisë, nuk kishte aq para t’ia jepte një të pastrehu të cilit i kërkoi lëmoshë. ... Read More

Barka iu fundos 40 kilometra larg bregut, peshkatari u shpëtua pas një ore nga helikopteri (Video)

11/03/2019

Rojat bregdetare në Portsmouth të Anglisë, pranuan një lajm gjatë orëve të mëngjesit, nga një peshkatar, barka e së cilit kishte pësuar dëmtim dhe nisi ... Read More