Tag: Ankesave”

Nënkryetari i Kaçanikut: Do t’i deportojmë të gjithë ata që kërkojnë lëmosh

21/05/2019

Nënkryetari i Komunës së Kaçanikut, Ylber Bajra në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për numrin e shtuar të njerëzve të cilët ... Read More

Aliu: Spitali i Ferizajt pritet të përfundoj në vitin 2020

16/05/2019

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për punimet që po zhvillohen në objektin e ... Read More

18 vjeçarit i akuzuar për grabitje i zbutet dënimi

23/04/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, duke vendosur sipas ankesave të avokatëve mbrojtës ka marr vendim në rastin e të akuzuarit Sh.T. “Aktgjykimi i shkallës së ... Read More

Pas ankesave të Liverpool, Bartomeu shpjegon ‘problemet’ me çmimin e biletave

19/04/2019

Pas ankesave të Liverpool, Bartomeu shpjegon ‘problemet’ me çmimin e biletave Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka vendosur që të shpjegoj ‘problemet’ me çmimet ... Read More

Ismaili: Do të hapim barnatore brenda reparteve të QKUK-së, do të rrisim numrin e infermierëve dhe mjekëve

19/04/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për punësimet e mjekëve nëpër institucionet shëndetësore si dhe problemet ... Read More

Bedredin Ibraimi do të lirohet nga burgu i Shutkës, për të vuajtur në dënimin në shtëpi

28/03/2019

S A 2019-03-28T15:58:06+01:00 Me vendim të gjykatës së Apelit pas ankesave të parashtruara edhe Bedredin Ibraimit i është ndryshuar masa me burgim shtëpiak. Dënimi më ... Read More

Pacolli: Tek “Varrezat e Dëshmorëve” po varrosen thuajse të gjithë

21/03/2019

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për varrezat e dëshmorëve në lagjen e Muhaxherëve ... Read More

Muhaxheri flet për zgjedhjet e brendshme të LDK-së

20/03/2019

Kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për zgjedhjet e brendshme të Lidhjes Demokratike të ... Read More

Pagat e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës sipas Ligjit për Paga (Dokument)

25/02/2019

Pas shumë ankesave lidhur me Ligjin për Paga, ky ligj hyri në fuqi automatikisht, pasi që presidenti Hashim Thaçi nuk ia kthej mbrapa Kuvendit të ... Read More

Bahtiri: Askush nuk po e ka guximin të veprojë për bashkimin e Mitrovicës

22/02/2019

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për peticionin që ka për qëllim bashkimin e ... Read More

Kryetari i Prizrenit flet për çerdhet, thotë se këtë vit do të nisë ndërtimi edhe i dy çerdheve tjera

12/02/2019

Kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për çerdhet publike, të cilat mungojnë në këtë ... Read More

Bahtiri: Mitrovica do të bashkohet, nuk u pyetëm kur e ndanë

07/02/2019

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për pritshmëritë që e presin vendin nëse bëhet ... Read More