Tag: ankesën

Padia, kërkohet kompensim për 4 milionë përdorues të iPhone

03/10/2019

Një gjykatë apeli britanike miratoi ankesën e përgjithshme kundër Google, bërë nga një shoqatë konsumatorësh, që e akuzon grupin amerikan për mbledhje të paligjshme të ... Read More

Një shoqatë konsumatorësh paditë kompaninë “Google”

03/10/2019

Një gjykatë apeli britanike miratoi ankesën e përgjithshme kundër Google, bërë nga një shoqatë konsumatorësh, që e akuzon grupin amerikan për mbledhje të paligjshme të ... Read More

Dënohet me 25 vjet burgim për vrasjen e djalit tij të mitur

06/05/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, e ke refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit G.B. , kundër aktgjykimit të Gjykatës Themelore ... Read More

Lirohen nga paraburgimi Mijallkov e Ibrahimi

28/03/2019

Sasho Mijallkov largohet nga burgu i Shutkës. Apeli pranoi ankesën e tij dhe i shqiptoi arrest shtëpiak deri në përfundimin e aktgjykimit për rastin Titanik ... Read More

Apeli do të vendosë për paraburgimin e Mijallkovit

26/03/2019

26 Mars 2019 / 9:37 Gjykata e Apelit sot do të vendosë për ankesën e avokatëve të ish-drejtorit të DSK-së Sasho Mijallkov për masën e ... Read More

Apeli merr vendim të ri lidhur me aksidentin tragjik te rruga “B” ku humbën jetën dy vajza

12/03/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka aprovuar ankesën e prokurorisë, kundër vendimit mbi ndërprerjen e paraburgimit, ndaj të pandehurit L.M. “Ky i fundit u ... Read More

Sergio Ramos mund të mos paraqitet në finalen e Copa del Rey

20/02/2019

RFEF ka hedhur poshtë ankesën e Real Madridit për kartonin e verdhë të mbrojtësit të Sergio Ramosit dhe futbollisti mund të mos paraqitet në finale ... Read More

Gjykata e Apelit e miraton ankesën e Prokurorisë Speciale në rastin e 39 të  akuzuarve

19/02/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka aprovuar ankesën e Prokurorisë Speciale të Kosovës, në rastin e Q.M. dhe 38 të akuzuarve tjerë. Apeli e ... Read More

Gjykata Kushtetuese hedh poshtë ankesën e Dreshajt, Haki Rugova mbetet kryetar i Istogut

04/02/2019

Veç Prishtinës, Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë edhe ankesën për parregullsi në zgjedhjet lokale në Istog. Si rrjedhojë, ankesa e ish-kandidatit të AAK-së për kryetar ... Read More

S’ka rivotim në Prishtinë, Kushtetuesja vendos në favor të Shpend Ahmetit

04/02/2019

Gjykata Kushtetuese e Kosovës, ka publikuar vendimin lidhur me ankesën e Arban Abrashit për vendimin e PZAP-së, për zgjedhjet në Prishtinë. Kushtetuesja ka marrë vendim ... Read More

Apeli i kthen në gjyq ish-drejtuesit e Telekomit

04/02/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka aprovuar ankesën e Prokurorisë Speciale të Kosovës, në rastin e të akuzuarve E.Q.,A.M. dhe R.Gj. Të tre këta ... Read More

Gjykata Themelore Shkupi 1: Gruevski është i obliguar vullnetarisht të paraqitet për vuajtjen e dënimit me burg

05/10/2018

Pas informacionit të sotëm se Gjykata e Apelit në Shkup pjesërisht e ka pranuar ankesën e të pandehurit të parë Gjoko Popovski për lëndën “Tanku” ... Read More