Tag: ankth

Çfarë duhet të dini rreth zgjimit me ankth?

21/07/2019

Ka shumë shkaqe që një person të zgjohet me ankth, duke përfshirë stresin nga puna, shkolla, apo çështjet e marrëdhënieve. Megjithëse është e zakonshme të ... Read More

Tifozët e Liverpool ‘në ankth’, sulmuesi kryesor në dyshim për Barcelonën

26/04/2019

Tifozët e Liverpool ‘në ankth’, sulmuesi kryesor në dyshim për Barcelonën Një lajm aspak i mirë ka ardhur sot për trajnerin e Liverpool, Jurgen Klopp, ... Read More

Guardiola në ankth, pret rezultatet e fundit të Fernandinho, para ndeshjes me Burnley

26/04/2019

Guardiola në ankth, pret rezultatet e fundit të Fernandinho, para ndeshjes me Burnley Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, nuk është aspak i qetë para ... Read More

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt

07/03/2019

Ankth, ndonjëherë edhe terror. Por çfarë shkaktojnë këto tmerre të bezdisshme, të shkurtra dhe për dikë të pafundme? Gjithçka që duhet të dini, që të ... Read More

Moti i keq paralizon tërë Evropën

06/01/2019

6 Janar 2019 / 15:23 Kaos dhe ankth kanë shkaktuar temperaturat e ulëta si dhe reshjet e dendura të borës në shumë qytete të Evropës. ... Read More

Si ta palosni për 30 sekonda çarçafin me llastik?

29/11/2018

Nëse keni çarçaf me llastik, atëherë e dini që palosja e tij bëhet ankth i vërtetë. Prandaj kemi vendosur t’jua zbulojmë trukun se si ta ... Read More

Shtatë mënyra përmes së cilave trupi ju tregon se po vuani nga ankthi

02/11/2018

Të gjithë, në përditshmëri vijmë në kontakt me situata që na shkaktojnë ankth. Shumë apo pak ai ndikon negativisht në ditën tonë. Përveç atyre që ... Read More

Nëse dëshironi të mos turpëroheni para mysafirëve: Truk për gota të qelqta të pastra si kristali, pa asnjë njollë!

11/09/2018

Larja e enëve shpesh është një ankth, andaj shumica e femrave vendosin të blejnë makinë për larje të enëve. Megjithatë, një ndër problemeve kryesore në ... Read More

E bëri shqiponjën në mbështetje të Xhakës dhe Shaqirit, FIFA hap hetim edhe për Lichtsteinerin

25/06/2018

Zvicra është në ankth pas fitores së jashtëzakonshme ndaj serbëve. Serbët ishin duke udhëhequr 1-0 pas pjesës së parë, por dy gola fantastik nga yjet ... Read More