Tag: ankthi

Milan në ankth përpara derbit, një tjetër rast pozitiv me Covid-19 në skuadrën kuqezi

13/10/2020

Ankthi i Covid-19 rikthehet te Milan në prag të derbit të parë sezonal kundër Interit, në program të shtunën e 17 tetorit. Ish-mbrojtësi kuqezi, tashmë ... Read More

8 shenjat që tregojnë se ankthi po shkatërron jetën tuaj

22/08/2020

Shfaqja e ndjenjës së ankthit një herë në kaq kohë dhe vuajtja nga ankthi janë dy gjëra krejt të ndryshme! E para përbën shqetësime normale ... Read More

Reuters: Covid-19 po dëmton shëndetin mendor të gazetarëve

24/07/2020

Një numër i konsiderueshëm i gazetarëve që raportojnë për COVID-19 , po shfa.qin shenja ankthi dhe depresioni, sipas një studimi mbi gjendjen ak tuale të ... Read More

Si ndikon kafja tek njerëzit që vuajnë nga ankthi

15/07/2020

Njerëzit që vuajnë nga ankthi duhet të tregojnë kujdes me kafenë. Ekspertët thonë se kafeja i vjen në ndihmë njeriut për t’i dhënë atij më ... Read More

Ankth për Cristiano Ronaldon/ Mamaja e futbollistit pëson goditje në tru

03/03/2020

Orë ankthi për Cristiano Ronaldon në prag të kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Italisë kundër Milanit. Mamaja e futbollistit Dolores Aveiro mëngjesin e sotëm ... Read More

Mos i bëni këto 4 veprime gjatë shtatzënisë, mund t’i rrezikoni bebet

27/12/2019

Një studim tregon se depresioni dhe ankthi tek gratë shtatzëna mund të rrisë shanset e lindjes së parakohshme dhe peshën e ulët të bebes.Mirëpo, ka ... Read More

Disa mënyra për të menaxhuar ankthin

05/11/2019

Ankthi është përgjigja e natyrshme e trupit ndaj stresit. Kur zemra fillon të rrahë më shpejt dhe duart nisin të djersijnë, këto s’janë gjë tjetër ... Read More

Ushqimet që duhet t’i konsumoni nëse vuani nga ankthi

08/08/2019

Ankthi është një nga sëmundjet më të zakonshme dhe të përhapura në ditët e sotme, pavarësisht se një pjesë e madhe e njerëzve nuk preferojnë ... Read More

Tri mënyra si ta zhdukni përgjithmonë ankthin

12/06/2019

Ankthi …! Gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga kjo gjendje e tmerrshme, e cila shpesh ka një ndikim të tmerrshëm në humor dhe në ... Read More

Astma e lidhur me problemet psiko-sociale tek fëmijët

18/03/2019

Kërkimet në Universitetin e Virginias theksojnë se, fëmijët me astma vuajnë nga depresioni, ankthi, probleme të sjelljes dhe probleme me mësimin. Shumë prej hulumtimeve të ... Read More

Shtatë mënyra për të përmirësuar frymëmarrjen tuaj

04/03/2019

Mund të jetë instiktive, por stresi, ankthi, qëndrimi dhe një mori faktorësh të tjerë mund të ndikojnë në cilësinë e frymëmarrjes sonë Më poshtë do ... Read More

Tri shenjat e Zodiakut që janë më të prirura të vuajnë nga ankthi

24/01/2019

Ndërsa ankthi mund të jetë një çështje serioze e shëndetit mendor dhe ai mund të prekë këdo në çdo kohë, mund të ketë disa shenja ... Read More