Tag: apel

E puthi një mysafir, foshnja 10 muajshe merr infeksion të rëndë

09/08/2019

Një nënë britanike ka bërë një apel të fortë për të gjithë prindërit, pasi vajza e saj u diagnostikua me herpes.34-vjeçarja Katy Taylor ka paralajmëruar ... Read More

Policia apel vozitësve: Kujdes për shkak të reshjeve të shiut

14/05/2019

Policia e Kosovës ka bërë apel tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes për shkak të reshjeve të vazhdueshme të shiut. Në ... Read More

Meta thirrje gazetarëve: Shqiptarët nuk mund të kthehen 30 vite pas

03/05/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir meta në ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, ka bërë apel të fortë për punëtorët e medias. Sipas tij, kjo ditë ... Read More

Policia apelon te qytetarët: Mos ndizni zjarre në vende të hapura e prona private

11/03/2019

Policia e Kosovës ka bërë apel tek qytetarët që në asnjë mënyrë mos të ndezin zjarre në vende të hapura, qoftë në prona private, me ... Read More

Ambasadori i BE për protestën e opozitës: Manifestim të jetë paqësor, jo dhunë

14/02/2019

Ambasadori i BE në Tiranë bën apel në një prononcim për Deutsche Welle për zhvillimin e një manifestimi paqësor në demonstratën e 16 shkurtit në ... Read More

MASHT i kërkon SBASHK-ut ta zgjidhë në mënyrë institucionale, çështjen e pagave

13/01/2019

Ministria e Arsimit e Shkencës dhe e Teknologjisë i ka bërë apel SBASHK-ut, të mos e pengojnë procesin mësimor, të hënën. Këshilltari politik në Ministrinë ... Read More

Sali Berisha bën thirrjen e fortë: O djem, rrëmbeni armët, ja vdekje ja liri!

21/12/2018

Në një fjalim me tone shumë të ashpra, Sali Berisha i bëri apel mazhorancës që të miratojë amendamentet për vetting-un në politikë, ndryshe, u shpreh ... Read More

Vdekja e vajzës nga Gostivari, Taravari: Mos luani me ndjenjat e familjes

08/11/2018

8 Nëntor 2018 / 16:11 Kreu i Gostivarit, Arben Taravari bën apel që rasti i vdekjes së 17 vjeçares nga fshati Zdunjë të mos keqpërdoret ... Read More

Apostolova apelon te politikanët që të mos japin data për vizat

31/10/2018

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova bëri apel që politikanët të mos japin data për kohën se kur do të ... Read More

Dimitrov: Kuvendi duhet të vendos për marrëveshjen

08/10/2018

8 Tetor 2018 / 15:47 Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov i bëri apel kuvendit që të respektojë vullnetin e popullit të shprehur në referendum dhe ... Read More

MPB-ja apelon qytetarët: Nesër në votim respektoni ligjin

29/09/2018

29 Shtator 2018 / 13:28 Ministria e Punëve të Brendshme u bën apel qytetarëve, partive politike dhe simpatizantëve të tyre, që gjatë ditës së nesërme ... Read More

Kisha Serbe kundërshton ndarjen e Kosovës, e do të tërën në Serbi

19/08/2018

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe për Rashkë dhe Prizren ka bërë një apel lidhur me Kosovën, duke mbështetur vendimin e Sinodit të Shenjtë të Kishës ... Read More