Tag: Aplikacioni

Viberi s’po funksionon, përdoruesit ankohen për mos qasje në këtë rrjet social

10/07/2020

Aplikacioni mjaft popullor Viber, tani ka probleme, sidomos tek ata që përdorin pajisje me iOS. Nuk është e mundur të futni në aplikacion, dhe përdoruesit ... Read More

Whatsapp mundëson transfere online të parave

18/06/2020

Aplikacioni Whatsapp ka nisur për herë të parë ekze.kutimin e pagesave digjitale. Vendi i pari i cili do të ofrojë këtë mundësi është Brazili. Në ... Read More

Instagram do ta largojë skedën ‘Following’ në telefona

08/10/2019

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda “Following” do të hiqet së shpejti nga menyja. Instagram e konfirmoi një gjë të tillë, ... Read More

YouTube Music zëvendëson Play Music, si aplikacioni muzikor i Android 10

28/09/2019

Nëse instaloni Android 10 në pajisjen tuaj dhe po pyesni se ku ka shkuar aplikacioni Play Music, rezulton se Google ka njoftuar se me Android ... Read More

FaceApp përgjigjet rreth shqetësimeve të privatësisë

20/07/2019

FaceApp, aplikacioni që po bënë bujë të madhe ditëve të fundit, tani është përgjigjur rreth çështjeve të privatësisë. Shqetësimet ishin ngritur që FaceApp, ishte një ... Read More

A ndërhyn aplikacioni rus FaceApp në privatësinë tuaj dhe a duhet të shqetësoheni?

17/07/2019

FaceApp po bëhet aplikacioni që po “infekton” përdoruesit, duke pushtuar Facebookun dhe Instagrami me foto që duken të plakur. Por, sa është i sigurt përdorimi ... Read More

Apple raporton se ka nisur të punojë në zgjidhjen e problemeve të iCloud

06/07/2019

Aplikacioni iCloud i Apple ka pasur problem, një ditë para bllokimit të Facebook, Instagram dhe WhatsApp. Shumë shfrytëzues, e kanë pasur problem të hynë në ... Read More

A na përgjon Instagrami?

03/07/2019

Rrjeti social “Instagram”, aplikacioni i ndarjes së imazheve, nuk i përgjon bisedat private të përdoruesve të saj në mënyrë që t’iu shfaqë atyre reklama të ... Read More

Chati po rikthehet në Facebook?

12/04/2019

Facebook u kritikua mjaftë shumë pesë vite me parë kur largoj chatin nga aplikacioni kryesor. Kështu, ai i detyroi që të shkarkojnë “Messenger”-in për të ... Read More

Ju kujtohet loja me gjarpër në Nokia 3310? Ja në cilin aplikacion mund ta luani tani

02/04/2019

Nostalgji për lojën me gjarpër? Ky është aplikacioni që do t’ua shuajë atë. Për ta festuar ditën e gënjeshtrave, Google ka shtuar versionin e vet ... Read More

TikTok u dënua me 5.7 milionë dollarë për mbledhjen e të dhënave të shfrytëzuesve (Foto)

28/02/2019

Aplikacioni TikTok, që më parë njihej si Musical.ly, u popullarizua shumë shpejtë dhe për një kohë të shkurtër, arriti të kap vlerën e afro një ... Read More

Gmail do ta ndryshojë pamjen (Foto)

29/01/2019

Aplikacioni Gmail, do të ketë thuajse krejtësisht ngjyrë të bardhë. Google ka vendosur ta ndryshojë këtë aplikacion, në mënyrë që të përshtatet sa më shumë ... Read More