Tag: Apple

Apple ka përditësuar linjën iMac me specifika të avansuara

21/03/2019

Është një javë shumë e zënë për Apple. Prodhuesi i iPhone ka lansuar tashmë një iPad Mini të përditësuar, iPad Air të ri, dhe AirPods ... Read More

AirPod-ët e ri të Apple lansohen zyrtarisht, me bateri të përmirësuar dhe ngarkim ‘wireless’

20/03/2019

Apple ka lansuar zyrtarisht gjeneratën e dytë të kufjeve AirPods. Sa i përket dizajnit, AirPods do të duken shumë të ngjashme me paraardhësit e tyre. ... Read More

Apple mund të lansoj modelin e ri iPod Touch sot

20/03/2019

Ka kaluar një kohë që kur Apple ka përditësuar iPod Touch. Përditësimi i fundit i madh ishte në vitin 2015 dhe kishte marrë shumë më ... Read More

Ja se si do të dukej telefoni i palosshëm nga Apple (VIDEO)

19/03/2019

Një iPhone i palosshëm i Apple nuk do të arrijë deri në vitin e ardhshëm, por kompania me qendër në Cupertino patjetër do të duhet ... Read More

Apple lanson zyrtarisht modelet e reja iPad Air dhe iPad Mini (FOTO)

18/03/2019

Së fundmi është spekuluar se Apple mund të ketë disa iPad të ri në zhvillim. Këto nuk janë iPad-ët të cilët u rifreskuan vitin e ... Read More

Versionet iOS 13 dhe macOS 10.15, Apple do t’i prezantojë në fillim të muajit qershor (Foto)

14/03/2019

Shfrytëzuesit e pajisjeve Apple, që duan t’i kenë përditësimet e versioneve të fundit, të përcjellin nga afër Worldwide Developer Conference, nga tre deri më shtatë ... Read More

AirPods 2 mund ta kenë një përditësim shumë të rëndësishëm (Foto)

13/03/2019

Gjenerata e re e kufjeve nga Apple, mund ta jenë edhe më të përsosura se që kemi pritur. Lajmet e fundit bëjnë të ditur, se ... Read More

Apple lajmëron organizimin e një ngjarje, më 25 mars

12/03/2019

Siç raportohej së fundmi, Apple do të organizoj një ngjarje më 25 mars, sipas ftesave të dërguara sot në shtyp. Me titull, “Është koha e ... Read More

iMac i ardhshëm nga Apple mund të monitoroj shëndetin tuaj

11/03/2019

Për momentin, Apple Watch është pajisja e vetme e Apple që mund të monitoroj shëndetin tuaj, siç është ritmi i zemrës. Ka thashetheme se Apple ... Read More

Galaxy Buds po konsiderohen po aq të mira sa edhe AirPods (Foto)

08/03/2019

Që kur Apple i ka lansuar AirPods, për dy vjet e gjysmë, kompanitë që prodhojnë kufje, po përpiqen t’i kopjojnë. Ende asnjë nuk ka mundur ... Read More

Tim Cook: Apple po përgatit produkte që do të ju mahnisin

02/03/2019

Sipas një raporti të fundit të botuar nga Bloomberg, CEO i Apple Tim Cook bisedoi me investitorët në takimin e përgjithshëm vjetor të kompanisë në ... Read More

Apple zgjeron kampanjën “Ka më shumë në një iPhone”

01/03/2019

Një faqe e re “Pse iPhone” në faqen e internetit të Apple në çdo vend, nxjerr në pah arsyet pse një iPhone është “më shumë ... Read More