Tag: Arben

Babai i Arminës feston ditëlindjen, urimi i veçantë i blogeres: Lutem që të ti shoh sytë e bukur vetëm të qeshur

26/06/2020

Babai i blogeres Armina Mevlani, Arben Mevlani feston sot ditëlindjen e tij. Në këtë ditë të veçantë nuk kishte si të mungonte një urim special ... Read More

Arben Derhemi probleme me shëndetin, ja si është gjendja e aktorit

27/02/2020

Arben Derhemi është një ndër aktorët më të njohur shqiptarë. Jeta e tij ka qenë e lidhur pas teatrit e aktrimit dhe në karrierën e ... Read More

Ministri Vitia: Nuk ka nevojë për panik, jemi në përcjellje të situatës rreth Coronavirusit

24/02/2020

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia sot në një deklaratë për gazetarë ka thënë se janë në përcjellje të situatës rreth Coronavirusit dhe janë duke u ... Read More

Ahmeti: Kurti nuk e kundërshton Tribunalin, por e ka problem pse Veseli e ka hedhur këtë ide (Video)

24/05/2019

Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka kritikuar veprimin e deputetëve të LDK-së dhe Vetëvendosjes për largim nga salla kur po kërkohej vota ... Read More

Ndërron jetë njëri nga të aksidentuarit në autostradën “Arbën Xhaferi”

22/05/2019

Njëri nga tre personat e akisdentuar në autostradën ‘Arbën Xhaferi’, ka ndërruar jetë. Sipas raportit policor aksidenti ka ndodhur mes dy veturave dhe një kamionete. ... Read More

Gashi thotë se ka dakordim ndërkombëtar për ndryshimin e qeverisjes në Kosovë (Video)

21/05/2019

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi ka thënë se opozita tashmë e ka shumë seriozisht rrëzimin e Qeverisë “Haradinaj”. Deputeti Gashi në “Debat Plus” me Ermal ... Read More

Gashi për tensionet në LDK: Në zgjedhjet e partisë votojnë vetëm anëtarësia e jo masat popullore (Video)

21/05/2019

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se në zgjedhjet e brendshme të LDK-së do të evitohen incidentet si ato në Mitrovicë, pasi ka pasur ... Read More

Arben Berisha: Triumf Rizën e kam vra për punë të mia, jo me urdhër të Enver Sekiraqës

14/05/2019

I dënuari me 35 vjet burgim për vrasjen e Triumf Rizës, Arben Berisha, tani i ftuar në cilësinë e dëshmitarit në rigjykimin ku Enver Sekiraqa, ... Read More

Ahmeti: Nëse duam anëtarësim në OKB me shkëmbime territoresh, këtë na ofroi Gjinçiqi në vitin 2004 (Video)

01/05/2019

Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka thënë se Samiti i Berlinit është një fillim i ri në raportet Kosovë-Serbi duke përjashtuar idenë ... Read More

Agolli pranon humbjen në Dibër, i uron fitoren Dukës

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T22:28:57+02:00 Kandidati për kryetar të Komunës së Dibrës, Arben Agolli nga Aleanca për Shqiptarët pranoi humbjen në zgjedhjet e sotme të parakohshme lokale për ... Read More

Ilir Shaqiri dhe Arben Krasniqi publikojnë këngën “Batalioni i Atlantikut”

08/04/2019

Ilir Shaqiri dhe Arben Krasniqi publikojnë këngën “Batalioni i Atlantikut” Ilir Shaqiri ka publikuar projektin e tij të ri, të cilin e solli në bashkëpunim ... Read More

Shkarkohen shtatë drejtorë të shkollave në Gostivar

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T15:10:41+02:00 Marrja e kompetencës së kryetarit Arben Taravari në fushën e arsimit nuk do të ketë befasi përderisa atë ministri i Arsimit e bën ... Read More