Tag: ardhmen

Ermal Mamaqi ‘heq’ dorë nga televizioni: Personazhi im u konsumua

31/01/2020

Ermal Mamaqi i ftuar në emisionin “Soiree” ka rrëfyer edhe planet e tij për të ardhmen, dhe rikthimin në botën e televizionit. Aktori i humorit ... Read More

Eriksen nënshkruan me top klubin nga Liga e Kampionëve

13/09/2019

13:35 | 13 Shtator 2019 13:35 | 13 Shtator 2019 Christian Eriksen është i gatshëm ta konfirmojë të ardhmen e tij. Christian Eriksen ka vendosur ... Read More

Zvicra do të prodhojë ilaçin natyral sipas Kuranit, që rikthen shikimin 99%

24/08/2019

Në të ardhmen, një kompani farmaceutike zvicerane do të fillojë prodhimin e ilaçit të quajtur ” Kura Kur’anore”.Ky medikament u zbulua nga Abdul Basit Mohammed ... Read More

Gjurmët e ADN-së do të zbulojnë edhe pamjen

02/08/2019

Gjurmët e ADN-së në vendin e krimit do të vlerësohen në të ardhmen në mënyrë më gjithëpërfshirëse. Hetuesit duhet të mësojnë jo vetëm gjininë, por ... Read More

Nëse keni lindur në këtë muaj, do të pasuroheni: Miliarderët i përkasin kësaj shenje 

10/07/2019

A e përcaktojnë yjet dhe shenja e zodiakut të ardhmen tonë? A është suksesi ynë financiar  i paracaktuar që në linjde ? Ndonëse nuk mund ... Read More

Altoparlantët e mençur mund të detektojnë kur dikush pëson arrest kardiak

19/06/2019

Altoparlantët e mençur në të ardhmen mund të kuptojnë nëse dikush po vuan nga një arrest kardiak dhe të thërrasin shërbime emergjente, sugjeron një hulumtim ... Read More

Presidenti i Barcelonës flet për të ardhmen e Valverdes

08/05/2019

8:21 | 8 Maj 2019 08:21 | 8 Maj 2019 Presidenti i Barcelona, Josep Maria Bartomeu nuk ishte i gatshëm të diskutonte të ardhmen e ... Read More

Vazhdon punimet konferenca infermierore

05/05/2019

Konferenca “Nderojmë të kaluarën, ndërtojmë të ardhmen”, ka vazhduar punimet në ditën e dytë,  ku pos referimeve për rolin e infermierëve gjatë periudhës së lutës ... Read More

Muriqi zgjedh skuadrën e re, bën hap të madh në karrierën e tij

30/04/2019

Vedat Muriqi e sheh të ardhmen e tij te gjiganti turk, Fenerbahce. Skuadra turke prej kohësh ka shprehur interesim për sulmuesin e Kosovës, diçka për ... Read More

Pjaniç sinjalizon largimin nga Juventus?

29/04/2019

Miralem Pjaniç ka hedhur dyshime mbi të ardhmen e tij në Juventus. Miralem Pjaniç ka pranuar se mund të largohet nga Juventus, pas përfundimit të ... Read More

Neymar ‘ndez’ spekulimet: Dua të luaj më këtë lojtar

26/04/2019

13:28 | 04/26/2019 Neymar vazhdon të jap mesazhe të qarta për të ardhmen e tij. Ylli brazilian gjatë një deklarimi për ‘FOX Sports’, ka pranuar ... Read More

Real Madrid ka refuzuar 180 milionë euro për Asension

25/04/2019

Skuadra e Real Madrid duket se ka bërë shumë llogari për të ardhmen duke përfshirë Marco Asension. Spanjolli ishte në element të mirë në sezonin ... Read More