Tag: ardhshme

Horoskopi javor për periudhën nga 24 shkurt – 02 mars

24/02/2020

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti ... Read More

Instagram tregon se do ta largojë opsionin ‘Like’

10/11/2019

Shefi i Instagramit, Adam Mosseri ka treguar se në javën e ardhshme do ta largojnë opsionin e pëlqimeve. Sipas tij do të fillojnë t’i marrin ... Read More

Apple po bënë thirrje që poseduesit e ‘iPhone 5’ të përditësojnë ‘iOS’-in e tyre

30/10/2019

Përdoruesit e iPhone 5 duhet të përditësojnë telefonat e tyre brenda ditëve të ardhshme ose përndryshe pajisjet do të shndërrohen në mjete të padobishme, tha ... Read More

Facebook do ta bëjë më të vështirë reklamimin në platformë gjatë zgjedhjeve të ardhshme në ShBA

29/08/2019

Facebook ka njoftuar se do ta bëjë më të vështirë për të reklamuar gjatë zgjedhjeve të ardhshme presidenciale të SHBA, në vitin 2020.  Kompania shpreson ... Read More

Rreth 32 mijë euro kushton klonimi i qenve dhe maceve në Kinë

21/08/2019

Kompania planifikon klonimin e 500 qenve të tjerë në pesë vjetët e ardhshme. Kohët e fundit u raportua se Sinogen ishte i pari në vend ... Read More

Apple Pencil do të vijë në iPhone 11?

01/08/2019

Modelet e ardhshme të iPhone 11 dhe iPhone 11 Max do të sjellin mbështetje për Apple Pencil për herë të parë në historinë e iPhone, ... Read More

Konceptet vizuele shfaqin se si do të duket Pixel 4 XL, në jetën reale

12/07/2019

Disa ditë më parë, ne kemi parë konceptet e ardhshme të Google Pixel 4 XL, bazuar në rrjedhjet e mëparshme, raportet, promovimet nga Google dhe ... Read More

Si të mposhtni të nxehtit gjatë shtatëzanisë

14/06/2019

Ekspertët këshillojnë nënat e ardhshme të kujdesen për sasinë e ujit që pijnë, në mënyrë që të mund të hidratohen në mënyrën e duhur për ... Read More

SHBA dërgon Gardën Kombëtare Wyoming në Kosovë

26/05/2019

Ushtarët e Gardës Kombëtare të Wyoming do të dërgohen javën e ardhshme për një mision paqeruajtës në Kosovë, transmeton AP. Anëtarët e komunitetit janë të ... Read More

Finalja e Europa Ligës do të jetë një dështim i madh

23/05/2019

8:36 | 23 Maj 2019 08:36 | 23 Maj 2019 UEFA po përballet me perspektivën e turpshme të finales së Europa Ligë në javën e ... Read More

PS5 shumëfish më i shpejtë se pararendësi, inkuadrohet funksioni 3D

21/05/2019

Sony ka njoftuar se gjenerata e ardhshme e konzolës PlayStation do të sjellë funksionin 3D në sistemin online të lojërave falë përmirësimeve “dramatike” në performancat ... Read More

Molliqaj: Formula për ndërtimin e qeverisjes së ardhshme, dyshja LDK-PSD (Video)

14/05/2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se formula e qeverisjes së ardhshme në Kosovë është binomi LDK-PSD. Molliqaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ... Read More