Tag: argëtuese

A konsiderohen lexuesit e librave në plazh lexues serioz?

10/07/2019

Sado argëtuese dhe e mezipritshme të tingëlloj rrezitja në plazh, kur veçse ndodhemi atje, fillojmë të mërzitemi dhe na nevojitet diçka që koha të kalojë ... Read More

Këta janë këngëtarët që jemi mësuar t’i shohim gjithmonë në festivale

27/03/2019

Këngëtarët e festivaleve.Adelina Hasani Megjithëse kishte një numër të madh festivalesh të muzikës argëtuese qoftë në Kosovë e Shqipëri, sot vetëm një prej tyre vazhdon ... Read More

Nëntë enigma dinake të cilat janë testi i vërtetë i inteligjencës

03/02/2019

Pos që janë argëtuese, shkencëtarët besojnë që enigmat, përsiatjet, pyetjet e përgjigjet në të vërtetë përmirësojnë funksionet e trurit dhe mund të na ndihmojnë që ... Read More

YouTube do të ndaloj rekomandimin e videove konspirative

26/01/2019

Videot e konspiracioneve mund të jenë argëtuese deri në një shkallë të caktuar, sepse ju bën të mendoni për shumë gjëra. Megjithatë, në të njëjtën ... Read More

Obama bëhet babadimër (Foto)

20/12/2018

I njohur për natyrën e tij argëtuese dhe afërsinë më njerëzit, ish-presidenti amerikan Barack Obama edhe këtë fundvit ka gëzuar fëmijët në nevojë. Obama ka ... Read More

Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëri-tjetrin

20/07/2018

Kimia seksuale është e pastër dhe argëtuese – pak a shumë si astrologjia. Ju nuk mund ta zgjedhni personin nga i cili josheni, njësoj sikurse ... Read More

Inteligjenca mund të jetë arsyeja se përse jeni beqarë

10/07/2018

Të qenit beqar/e mund të jetë gjë argëtuese nëse dini si ta shfrytëzoni në maksimum këtë periudhë. Faktikisht mund të jetë një nga fazat më ... Read More

Me siguri e përdorni gabimisht! E dini saktësisht përse shërbejnë dy anë të ndryshme të çekiçit të mishit?

21/03/2018

Përgatitja e mishit me çekiç me siguri është pjesa më argëtuese e zierjes madje gjithmonë. Çdo çekiç i mishit i ka së paku dy anë, ... Read More