Tag: argjentinas

Në luftë me Covid-19, Paulo Dybala rikthehet të stërvitet

14/04/2020

Dy fotografi që thonë shumë: Paulo Dybala është rikthyer të stërvitet. Fantazisti argjentinas ka publikuar në rrjetet sociale disa imazhe teksa shihet i buzëqeshur dhe ... Read More

Icardi do të largohet nga Interi vetëm për këtë skuadër

22/08/2019

21:22 | 08/22/2019 Saga e Mauro Icardin po vazhdon pa ndonjë përparim konkret. Sulmuesi argjentinas ka qenë i lidhur me një largim nga Interi gjatë ... Read More

Burri detyrohet t’i paguajë gruas pas divorcit 160 mijë euro, si kompensim për punët e shtëpisë

20/06/2019

Një burrë argjentinas është detyruar t’i paguajë ish-grus së tij gati 160 mijë euro, pasi ajo karrierën e saj për të rritur fëmijët dhe për ... Read More

“Jam Edon Zhegrova, nuk jam Lionel Messi”

19/04/2019

Edon Zhegrova ka refuzuar të krahasohet me Lionel Messin. Ylli argjentinas, Lionel Messi, konsiderohet si më i miri i të gjitha kohërave në futboll. Jo ... Read More

Tifozët e Inter nuk e duan Icardin: ‘E bëri vet varrin e tij’

06/04/2019

Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi, nuk është i dëshiruar më as nga tifozët e skuadrës së Inter. Lojtari i mungoi skuadrës së tij për gjashtë javë, ... Read More

Këpuca e Artë: Messi kryeson, CR7 mbetet shumë larg kreut

06/04/2019

Lionel Messi vazhdon të kryesojë garën për Këpucën e Artë të Evropës. Ylli argjentinas shënoi një tjetër gol të bukur në mesjavë, në barazimin 4:4 ... Read More

Motra e Icardit në versionin italian të spektaklit të të famshmëve ‘Big Brother’

20/03/2019

Ivana Icardi, motra e futbollistit argjentinas Mauro Icardi, do ta provojë veten në versionin italian të ‘Big Brother’ për të famshmit (‘Grande Fratello VIP’). Ajo ... Read More

Anglezët, ‘viktimat’ e preferuara të Messit – 22 gola ndaj tyre

15/03/2019

Ylli argjentinas ka shënuar më së shumti gola përballë skuadrave angleze. Në shortin e sotëm të Ligës së Kampionëve, është përcaktuar që Barcelona të ndeshet ... Read More

Diego Simeone i shpëton penalizmit me ndeshje, dënohet vetëm me para

07/03/2019

Diego Simeone do të jetë në gjendje të drejtojë skuadrën në sfidën e Ligës së Kampionëve. Trajneri argjentinas i Atletico Madridit i ka shpëtuar një ... Read More

Nëse Mauro Icardi largohet, Interi e ka gati listën me tre sulmues

01/03/2019

Duket se marrëdhënia mes Interit dhe sulmuesit argjentinas Mauro Icardit është thyer përfundimisht dhe vështirë që dyshja të ketë të ardhme së bashku. Të gjendur ... Read More

Golashënuesit më të mëdhenj në histori të El Clasicos – Messi, Ronaldo dhe të tjerët

28/02/2019

Ylli argjentinas, Lionel Messi është golashënuesi më i madh në histori të El Clasicos apo ndeshjes mes dy skuadrave më të mëdha spanjolle, Real Madridit ... Read More

Bayerni planifikon transferimin e Dybalas

18/02/2019

Ylli argjentinas i Juventusit, Paulo Dybala pëlqehet shumë nga skuadra e madhe gjermane, Bayern Munich. Dybala nuk po kalon ditët e tij më të mira ... Read More