Tag: Arifi

Muhamed Arifi flet për punën e tij si frizer 

22/07/2019

11:56 | 07/22/2019 Muhamed Arifi ka folur lidhur me profesionin e tij të dytë. Aktori i njohur shqipar, Muhamed Arifi, ishte së fundmi mysafir në ... Read More

Lyrical Son befason bashkëshorten nga largësia

02/05/2019

Lyrical Son e ka befasuar bashkëshorten e tij. Festim Arifi, i njohur ndryshe si Lyrical Son, është një artist shumë i dashur për publikun, shkruan ... Read More

Arifi: Ramush Haradinaj e ka treguar veten karshi Preshevës me projekte financiare (Video)

11/04/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi, ka shprehur kritika ndaj Shqipërisë për mos-mbështetje financiare ndaj projekteve në Luginën e Preshevës. Arifi, në “Debat Plus” ... Read More

Arifi: Ish-kryetari i Preshevës i dha mirënjohje Vuçiqit edhe pse ky e hoqi lapidarin e UÇPMB-së (Video)

10/04/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi, ka akuzuar rëndë ish-kryetarin e kësaj komune, Ragmi Mustafa duke e quajtur edhe “budalla”. Arifi, në “Debat Plus” ... Read More

Kryetari i Preshevës: Po punojmë që pas zgjedhjeve parlamentare në Serbi, shqiptarët të kenë një grup parlamentar (Video)

10/04/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se po punohet që klasa politike shqiptarë në Luginën e Preshevës të unifikohet dhe të shkohet ... Read More

Arifi u tha deputetëve gjermanë: Lugina duhet t’i bashkohet Kosovës

02/04/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në takimin me dy deputetë gjermanë ka thënë se është kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, ... Read More

Arifii përgjigjet Mustafës: Të thuhet se taksa nuk ka pasur efekt është xhelozi e sëmurë

17/03/2019

Shefi i kabinetit të kryeministrit Ramush Haradinaj, Avni Arifi, ka reaguar ndaj kreut të LDK-së, Isa Mustafa, pasi ky i fundit tha të dielën se ... Read More

Arifi: Nuk e pranojmë bashkimin e pjesërishëm të Luginës me Kosovën (Video)

12/03/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se qëndrimi i tij në raport me ndryshimin e kufijve të Kosovës është realist. Arifi, në ... Read More

Lyrical Son bëhet sërish baba

28/01/2019

Festim Arifi ka edhe një arsye që të jetë më i lumtur se kurrë më parë. Këngëtari është bërë sërish prindër i një fëmije pasi ... Read More

Kandidatura për presidente, Teuta Arifi: “Pse jo”

26/01/2019

26 Janar 2019 / 9:57 Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi në intervistë për emisionin 360 gradë në Alsat ka folur edhe për mundësinë ... Read More

Arifi thotë se Lugina dëshiron bashkimin me Kosovën, por pa copëtim territoresh (Video)

23/01/2019

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi ka përsëritur edhe një herë dëshirën e qytetarëve të Luginës që të bashkohen me Kosovën. Ai gjithashtu është shprehur optimist ... Read More

Shqiprim Arifi: E përkrahim taksën, por ky vendim i ka dëmtuar bizneset e Luginës (Video)

23/01/2019

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për zhvillimet e fundit politike në Preshevë, për vendosjen ... Read More