Tag: Armatosura

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, viziton Kosovën

27/05/2019

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, Dragutin Dakic pritet me ceremoni ushtarake sot në Ministrinë e Mbrojtjes. Dakic ... Read More

Profili i tre ushtarakëve të Ushtrisë së Shqipërisë që u përfshinë nga shpërthimi i minës në Letoni

07/05/2019

Tre efektivë, pjesë të Forcave të Armatosura Shqiptarë u përfshinë ditën e djeshme në një incident në Letoni, si pasojë humbi jetën 32-vjeçarja me gradën ... Read More

Këto janë 6 shtetet ku Shqipëria është e angazhuar ushtarakisht

06/05/2019

Në kuadër të angazhimeve politike të Republikës së Shqipërisë në luftë kundër terrorizmit, Forcat e Armatosura janë angazhuar dhe marrin pjesë aktive në operacione ndërkombëtare, ... Read More

Rama: Dhimbje e respekt i thellë për efektivin e Forcave të Armatosura, Zafire Hasanaj

06/05/2019

Pas njoftimit se efektivja e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Zarife Hasanaj ka humbur jetën pas shpërthimit të një mine në Letoni, ku u plagosën ... Read More

Kjo është ushtarakja e Shqipërisë që humbi jetën në Letoni (Foto)

06/05/2019

Nëntetare Zarife Muharrem Hasanaj ishte efektivja e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, e cila humbi jetën si pasojë e shpërthimit të një mine në Letoni, ... Read More

Vdes ushtarakja e Shqipërisë dhe plagosen tre të tjerë në mision në Letoni

06/05/2019

Një pjesëtare e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur në një shpërthim gjatë çmontimit të një mine ... Read More

Ja si u krijuan Forcat Ajrore Shqiptare para 68 vitesh

24/04/2019

  Forcat Ajrore Shqiptare janë një nga tre armët e Forcave të Armatosura Shqiptare. Forca Ajrore përbëhet nga Komanda dhe Shtabi i FAj, Baza Ajrore ... Read More