Tag: “arrest

Altoparlantët e mençur mund të detektojnë kur dikush pëson arrest kardiak

19/06/2019

Altoparlantët e mençur në të ardhmen mund të kuptojnë nëse dikush po vuan nga një arrest kardiak dhe të thërrasin shërbime emergjente, sugjeron një hulumtim ... Read More

Gjykata e Tiranës lë në burg 26-vjeçarin nga Kosova, që ishte në kërkim nga INTERPOL-i

21/05/2019

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin me origjinë nga Kosova, Shkëlqim Kastrati i arrestuar dy ditë më parë ... Read More

Burgoset 16-vjeçari që shantazoi me sms të renë në Berat

09/05/2019

  Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për 16-vjeçarin me iniciale D.K., pasi shantazhoi një bashkëmoshatare duke e çuar atë ... Read More

Skandali seksual në Drenas, reagon Albulena Haxhiu lidhur me lirimin e profesorit dhe policit

03/05/2019

Pas lirimit nga paraburgimi, në arrest shtëpiak të policit Vesel Veseli dhe profesorit Shkëlzen.Xh, për dyshimin se kanë abuzuar seksualisht me një të mitur në ... Read More

I vazhdohet arresti shtëpiak Sasho Mijallkovit

01/03/2019

1 Mars 2019 / 15:26 Sasho Mijalkov do të mbetet në arrest shtëpiak. Apeli vendosi për vazhdimin e masës me kërkesë të Prokurorisë Speciale në ... Read More

Keqpërdorën pozitën zyrtare, një muaj paraburgim për dy persona

27/02/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën një muaj arrest shtëpiak kundër RR.M., për shkak se dyshohet të ketë kryer veprën penale keqpërdorim i pozitës ... Read More

Protesta e opozitës, pesë protestues mbeten në burg

19/02/2019

Prokuroria kërkoi arrest me burg për 14 nga 19 të arrestuarit për aktet e dhunës në protestën e së shtunës. Ata akuzoheshin për shkatërrim prone ... Read More

Arrestohet gjyqtari i përfshirë në skandalet seksuale dhe psikologia seksere

09/01/2019

Policia e Shtetit njoftoi sot masën arrest me burg ndaj gjyqtarit në Gjykatën e Shkallës së Parë Fier, Roland Hysi, dhe të psikologes Elona Meçani, ... Read More

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Juventusit, Nicklas Bendtner, mbetet larg futbollit, shkak arresti shtëpiak për sulm fizik ndaj një taksisti

04/01/2019

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Juventusit, Nicklas Bendtner është në arrest shtëpiak pasi e kishte sulmuar një taksist fizikisht. Ai së fundmi ka postuar edhe foto ... Read More

Pritet vendimi për lirimin e ish-zyrtarëve të VMRO-së

27/12/2018

27 Dhjetor 2018 / 15:51 Në vend të paraburgimit në Shutkë, arrest shtëpiak. Katica Janeva propozon masa më të buta për biznesmenët Orce Kamçev, Cvetan ... Read More