Tag: arrestimit

Grabitja në Rinas, Berisha ka një tjetër version për të arrestuarit

23/04/2019

  Pas arrestimit të personit të pestë, i dyshuar si autor për grabitjen e miliona eurove në 9 prill 2019, në aeroportin e Rinasit dhe ... Read More

Reagon OVL e UÇK-së: Nexhat e Fadil Demaku shkuan në vuajtje të dënimit, arrestohen vëllezërit Demaj

13/04/2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së(OVL) ka reaguar pas arrestimit të vëllezërve Driton, Agim e Selman Demaj dhe pas shkuarjes në vuajtje të dënimit ... Read More

Pamela Anderson reagon pas arrestimit të Assange, e quan hero

12/04/2019

Aktorja e famshme, Pamela Anderson ka akuzuar qeverinë britanike pas arrestimit të themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange të enjten. Pamella përmes disa postimeve në rrjetin ... Read More

McGregor thyen heshtjen pas arrestimit në Miami: Po përpiqem të kem më shumë durim

12/03/2019

Conor McGregor është liruar nga burgu pas arrestimit në Miami, ndërsa e ka thyer heshtjen përmes një publikimi në rrjetet sociale. Ish-kampioni i UFC-së ishte ... Read More

Chris Brown xhiron klipin e ri “Back 2 Love” në Paris

24/01/2019

Vetëm pak ditë pas arrestimit të tij dhe lirimit të menjëhershëm, Chris Brown po xhiron videoklipin e ri. Të mërkurën këngëtari është parë duke xhiruar ... Read More

Arrestohet Jakovljeviq në Serbi, reagon kryeministri Haradinaj

10/01/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj arrestimit të qytetarit të Kosovës me kombësi serbe Nebojsa Jakovljevic nga autoritetet serbe në Merdarë. Haradinaj një ... Read More

​Pacolli reagon ndaj arrestimit dhe dënimit të 3 të rinjve shqiptarë në Beograd

08/01/2019

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar ndaj arrestimit të tre të rinjve shqiptarë, të cilëve u janë shqiptuar nga 55 ditë burg, ... Read More

Haradinaj flet për Milan Radojiçiqin dhe mbrojtjen që i bëri atij Aleksandar Vuçiq

03/12/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për rastin e arrestimit në veri të Mitrovicës të dyshuarve të cilët besohet se kishin dorë në vrasjen ... Read More

Beogradi kërkon lirimin e menjëhershëm të dy serbëve të arrestuar në Podujevë

24/11/2018

Zyra për Kosovë në Qeverinë e Serbisë ka reaguar ndaj arrestimit të dy serbëve nga Policia Kufitare, të cilët kishin hyrë ilegalisht në territorin e ... Read More

Serbët e shohin situatën në mënyra të ndryshme pas zhvillimeve të djeshme në veri

24/11/2018

Pas ngjarjeve dhe zhvillimeve të djeshme si pasojë e arrestimit të katër qytetarëve serbë të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit dhe protestave nëpër lokacione ... Read More

Reagon ministri për arrestimin e dy zyrtarëve të lartë që keqpërdoren mbi 1 milion euro

16/11/2018

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka reaguar pas arrestimit të dy zyrtarëve të këtij dikasteri qeveritar nga Policia për përfshirje në veprat penale “përvetësimi në ... Read More

Paraburgim 30-ditor për Janakieskin dhe Bozhinovskin

14/11/2018

14 Nëntor 2018 / 10:14 Gjykata Themelore Shkup 1 pas arrestimit të dy të akuzuarve, përkatësisht ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski dhe ish-sekretarit ... Read More