Tag: arrijë

Analiza e gjakut për diagnostikimin e kancerit ka rezultuar e suksesshme

30/09/2019

Një analizë gjaku e zbuluar së fundmi,do të arrijë të detektojë më shumë se 20 lloje të kancerit, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Shkencëtarët nga Universiteti ... Read More

Raporti: Samsung do të mbajë pozitën e parë në treg, edhe në tremujorin e fundit të vitit

12/09/2019

Një raport i fundit nga DigiTimes flet për mënyrën sesi Samsung do të arrijë të mbajë pozicionin e saj drejtues, përpara Apple dhe Huawei, në ... Read More

Bashkë me Galaxy Note 10, Samsung do ta sjellë edhe një orë të re të zgjuar

30/07/2019

Samsung Galaxy Note 10, nuk pritet të arrijë vetëm. Së bashku me këtë telefon të zgjuar, kompania do ta sjellë edhe një orë të zgjuar ... Read More

Paraqitja e Shqipërisë ndër vite në ‘Eurovision’

17/05/2019

12:49 | 17 Maj 2019 12:49 | 17 Maj 2019 A do të mund Jonida Maliqi ta arrijë suksesin që patën Anjeza Shahini dhe Rona ... Read More

Vidal në rrugë të mirë për të arritur diçka speciale me Barcelonën

25/04/2019

Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal, është afër që të arrijë një statistikë speciale këtë edicion. Në rast se skuadra e Barcelonës shënon fitore në ndeshjen ... Read More

Guardiola me respektin maksimal ndaj Hodgson: ‘Nuk mund ta arrijë kurrë atë’

14/04/2019

Guardiola me respektin maksimal ndaj Hodgson: ‘Nuk mund ta arrijë kurrë atë’ Në prag të përballjes Manchester City – Crystal Palce, trajneri Pep Guardiola ka ... Read More

“Messi nuk do të arrijë kurrë nivelin e Maradonës”

11/04/2019

Lionel Messi nuk do të arrijë kurrë nivelin e Diego Maradonës. Kështu ka thënë ish futbollisti i Kombëtares së Argjentinës, Hector Enrique, që në vitin ... Read More

Rita Ora arrin sonte në Prishtinë

08/04/2019

Këngëtarja Rita Ora do të arrijë sonte në Prishtinë. Ylli i muzikës pop është angazhuar nga Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë dhe me ... Read More

Muzika rrit efektin e ilaçeve kundër dhimbjeve

31/03/2019

Muzika ka efekt antidhimbje dhe një ditë mund të arrijë efektin e njëjtë si analgjezikët, sipas një studimi të botuar në revistën “Frontiers in Neurology” ... Read More

Cipras të martën në Shkup

29/03/2019

S A 2019-03-29T13:00:43+01:00 Kryeministri grek, Aleksis Cipras të martën do të arrijë për vizitë oficiale në Shkup, transmeton agjencioni i lajmeve grek ANA-MPA, përcjell Alsat. ... Read More

Ja se si do të dukej telefoni i palosshëm nga Apple (VIDEO)

19/03/2019

Një iPhone i palosshëm i Apple nuk do të arrijë deri në vitin e ardhshëm, por kompania me qendër në Cupertino patjetër do të duhet ... Read More

‘Halo: The Master Chief Collection’ do të arrijë edhe në PC (Video)

13/03/2019

Loja shumë e popullarizuar në konsola, do të arrijë edhe në PC, në gjashtë versione të ndryshme. Koleksion përfshinë Halo: Reach, Halo: Combat Evolved, Halo ... Read More