Tag: arrijnë

Arsyet shkencore pse gratë shtojnë peshë pas martesës

03/10/2019

Megjithëse shumica e nuseve përpiqen të arrijnë forma të shkëlqyera trupore për ditën e dasmës, janë të shumta edhe ato që e prishin këtë mund ... Read More

Strategjia për të luftuar impotencën

15/08/2019

Vlerësohet se një në dhjetë burra ka probleme me arritjen e ereksionit. Ata nuk janë në gjendje të arrijnë dhe mbajnë ereksionin mjaftueshëm për marrëdhënie ... Read More

Lëvozhgat e vezëve mund të ndihmojnë në rritjen dhe shërimin e eshtrave

18/07/2019

Një ekip i “Unas Lowell” pretendon se me anë të një teknike të re do të arrijnë t’i përdorin lëvozhgat e vezëve për pacientët, që ... Read More

Kampionët e Italisë të bindur se do të transferojnë mesfushorin e njohur

20/06/2019

22:00 | 06/20/2019 Juventus janë të bindur se do të arrijnë marrëveshje me Adrien Rabiot, për transferimin e francezit në Torino. Mesfushori i Kombëtares së ... Read More

Liverpool dhe ‘Nike’ janë afër të arrijnë marrëveshje rekorde për fanellat

11/04/2019

Liverpool dhe ‘Nike’ janë afër të arrijnë marrëveshje rekorde për fanellat Kontrata e Liverpool me brendin ‘New Balance’ për fanellat  është afër fundit. ‘New Balance’ ... Read More

Takim i ri i grupeve punuese për statusin e ardhshëm të PSP-së

28/03/2019

Alsat 2019-03-28T09:29:15+01:00 Grupet e punës të pushtetit dhe opozitës sot do të mbajnë takim pune në përpjekje që të arrijnë pajtueshmëri për ligjin për prokurori ... Read More

Fury dhe Wilder shumë pranë marrëveshjes për rimeç, boksierët do t’i ndajnë afro 57 milionë euro

12/02/2019

Tyson Fury dhe Deontay Wilder pritet të arrijnë marrëveshje gjatë kësaj jave për rimeçin ndërmjet dy boksierëve të kategorisë së peshave të rënda. Dy boksierët ... Read More

Hierarkia satanike

08/02/2019

Shumë informata e shumë njerëz kalojnë në jetën tonë, por vetëm ata më të rëndësishmit arrijnë të lënë gjurme te ne! Abdirahim IdriziPoliklinika “Galaxy”[email protected] Kompozitori ... Read More

“Escape Room” dhe “The Mule” arrijnë në Cineplexx

04/02/2019

Këtë të enjte më 7 shkurt, në kinemanë më të madhe në vend arrijnë dy filma premierë.  Filmi i shumëpritur “Escape Room” i realizuar nga ... Read More

Chelsea nuk po i transferon lojtarët që po i dëshiron Sarri

11/01/2019

Menaxheri i Chelseat, Maurizio Sarri dëshiron që dy lojtarë të arrijnë në klub këtë muaj. The Blues kanë qenë të lidhur me sulmuesin e Milanit, ... Read More

Studentët në Maqedoni me shpenzime marramendëse

11/12/2018

11 Dhjetor 2018 / 15:45 Shpenzimet mujore të studentëve në Maqedoni arrijnë shumën 21.410 denarë për studentët që studiojnë me participim dhe 22.435 për studentët ... Read More

Vendimi për zgjedhje të mundëshme deri në fund të javës

08/10/2018

8 Tetor 2018 / 12:54 Në rast se partitë nuk arrijnë të merren vesh për zgjedhje të parakohshme parlamentare për në datën 25 nëntor dhe ... Read More