Tag: arritën

Gjashtë arsye pse çokollata zvicerane është kaq e famshme

25/04/2019

Por si arritën industritë e çokollatës në vendin alpin të kenë një sukses të tillë? “House of Switzerland” tregon gjashtë arsye,. Ndër të parët vende ... Read More

Ligji për Prokurorinë, dështon marrëveshja mes partive

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T18:06:13+02:00 Grupet e punës mes pushtetit dhe opozitës edhe sot nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet në propozim-ligjin mbi Prokurorinë Publike. Palët kanë përafruar qëndrimet ... Read More

Atë që nuk e bëri as Franca kundër Danimarkës, e realizoi Kosova

21/03/2019

Mediat e huaja kanë listuar të gjithë skuadrat e forta që nuk arritën të shënojnë kundër Danimarkës, por që Kosova e bëri, shkruan Gazeta Express.Kili, ... Read More

Genoa 2-0 Juventus, notat e lojtarëve: Dëshpërojnë mbrojtësit e kampionit

17/03/2019

Genoa ia ka shkaktuar humbjen e parë këtë edicion Juventusit. Vendasit arritën një fitore të madhe me rezultat të pastër 2-0, falë një ndeshje tejet ... Read More

Wolverhamptoni vazhdon në gjysmëfinale të FA Cup, eliminon Unitedin

16/03/2019

Wolverhampton Wanderers ka befasuar Manchester Unitedin duke e eliminuar nga çerekfinalja e FA Cup pasi arritën fitore me rezultat 2-1 në stadiumin Molineux. Djajtë e ... Read More

Mehmedi shënon gol të bukur në fitoren e Wolfsburgut ndaj Dusseldorfit

16/03/2019

Pas humbjes 6-0 nga Bayern Munichu, Wolfsburgu i është kthyer fitores në Bundesliga. “Ujqërit” arritën të fitojnë ndaj Fortuna Dusseldorf me rezultat 5-2 në kuadër ... Read More

Zaev dhe Ahmeti arrijnë marrëveshje për kandidat konsensual

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 19:04 Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti arritën marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të shkojnë me kandidat të ... Read More

Formacioni më i mirë i javës së XIX në IPKO Superligë – dominojnë lojtarët e Feronikelit dhe Prishtinës

26/02/2019

Java e XIX është mbyllur me dominimin e skuadrave vendase, që arritën të marrin pesë fitore. Feronikeli mposhti Llapin në ndeshjen derbi të kësaj jave ... Read More

Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar

11/02/2019

Pesë piktura që thuhet të jenë krijuar nga lideri nazist Adolf Hitler nuk arritën të shiten në një ankand në Gjermani. Shtëpia e ankandit Weidler ... Read More

Lazio mbetet ekipi i vetëm italian që lufton në tri fronte për trofe

01/02/2019

Lazio tani është klubi i vetëm italian që do të luajë në tri fronte, pasi arritën në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Klubi kryeqytetas preku ... Read More

A po e rrezikojnë koalicionin qeverisës dallimet për taksën?

27/01/2019

Dy qeveritë e kaluara nuk arritën ta përfundojnë mandatin e rregullt 4-vjeçar. Pas vendosjes së taksës 100% nga Qeveria e Ramush Haradinajt për prodhimet që ... Read More

Eksportet, 105 milionë euro humbje në 2018 nga zhvlerësimi i euros

21/01/2019

Eksportet arritën në 310 miliardë lekë për vitin 2018, sipas të dhënave të INSTAT, duke arritur në një nivel rekord, me një rritje prej 13.7% ... Read More