Tag: arritje

Shkenca shpik vaginën me lëkurë peshku, mjeku në Brazil realizoi ndërhyrjen….

27/08/2019

Një arritje e re e shkencës dhe e mjekësisë cilesohet ajo qe ka ndodhur ne Cali të Kolumbisë. Mjeket atje kanë arritur të implantojnë një ... Read More

Për të pasur sukses në jetë, ju duhet të bëni këto pesë gjëra

09/04/2019

Çfarë doni me të vërtetë? Cilësia e jetës është një arritje për të punuar çdo ditë. Çfarë do të thotë suksesi për ju? Dëgjoni nevojat ... Read More

Ed Sheeran shpërblehet me çmimin për “arritje globale” në ‘Brit Awards 2019’

20/02/2019

Këngëtari i njohur britanik, Ed Sheeran, është nderuar me çmimin për “arritje globale” në ‘Brit Awards 2019’. Kjo arritje vjen si rrjedhojë e suksesit të ... Read More

Xhudo 2018: Një tjetër vit i suksesshëm, medalje në të gjitha grupmoshat – Trajneri Kuka nuk ndalet, premton suksese tjera në 2019

03/01/2019

Sukseset e Kosovës në xhudo ka filluar të bëhet përditshmëri, tjetër vit, tjera arritje nga skuadra e pandalshme e Driton Kukës. Sa herë ka një ... Read More

Zaev: Këto ditë do të dihet nëse do të ketë marrëveshje me opozitën ose do të shkohet në zgjedhje

01/10/2018

Për disa ditë do të dihet nëse ekziston ambient për arritje të marrëveshjes me opozitën për dy të tretat e shumicës që është e nevojshme ... Read More

Stef Blok inkurajon qytetarët të votojnë për të ardhmen e vendit

12/09/2018

12 September 2018 / 15:06 Shefi i diplomacisë së Holandës, Stef Blok e cilësoi si arritje historike Marrëveshjen për emrin pasi sipas tij i hap ... Read More

Zaev: Po ecim përpara, të themi “Po” në referendum

12/07/2018

Kryeministri Zaev nga Brukseli tha se ftesa për anëtarësim në NATO është një arritje e madhe dhe realizim i ëndrrës së qytetarëve që te jenë ... Read More