Tag: Arsenal

Emery gjen mënyrë interesante për të motivuar Arsenalin, përmend Rafael Nadalin

26/05/2019

23:55 | 05/25/2019 Trajneri i Arsenal, Unai Emery, ka zgjedhur një mënyrë interesante për të motivuar lojtarët e tij. Trajneri spanjoll e ka bërë këtë ... Read More

Arsenal 3:1 Valencia, notat e lojtarëve – Xhaka në mesin e më të mirëve

02/05/2019

Ka përfunduar edhe ndeshja e parë gjysmëfinale në kuadër të Ligës së Evropës, ndërmjet  Arsenal dhe Valencia. Takimin e parë e fituan skuadra vendase, të ... Read More

Arsenal fiton duelin e parë në gjysmëfinalen kundër Valencia, shkon me avantazh në Spanjë

02/05/2019

Arsenal fiton duelin e parë në gjysmëfinalen kundër Valencia, shkon me avantazh në Spanjë Skuadra e Arsenal ka arritur që të shënojë fitore në ndeshjen ... Read More

Formacionet zyrtare: Arsenal – Valencia

02/05/2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Valencia. ‘Gunners’ do të jenë nikoqirët e spanjollëve për ndeshjen e parë gjysmëfinale në kuadër të Ligës ... Read More

ZYRTARE: Ozil zbulon se ku do të luajë në sezonin e ardhshëm

01/05/2019

Mesut Ozil ka këmbëngulur se do të qëndrojë te Arsenal edhe në sezonin tjetër. 30 vjeçari është lojtari më i paguar te Arsenal, por këtë ... Read More

Zyrtare: Denis Suarez humb pjesën e mbetur të sezonit

29/04/2019

Një lajm aspak i mirë është mësuar sot për skuadrën e Arsenal, e cila do të humb yllin e skuadrës për pjesën e mbetur të ... Read More

Xhaka ka një lajm të keq për tifozët e Arsenalit

29/04/2019

Granit Xhaka ka pranuar se Arsenal e ka të vështirë kualifikimin për në Ligën e Kampionëve. Granit Xhaka është i brengosur për formën e dobët ... Read More

Leicester 3:0 Arsenal, notat e lojtarëve

28/04/2019

Arsenal është befasuar nga Leicester City duke u mposhtur me rezultatin 3:0. Kjo humbje për Arsenal erdhi në kuadër të xhiros së 36-të të Premierligës, ... Read More

Arsenal ‘shuan’ shpresat për top katërshe, gjunjëzohet nga Leicester

28/04/2019

Skuadra e Arsenal ka dëshpëruar tifozët e vet duke u mposhtur në përballjen ndaj Leicester. Në një ndeshje që ishte jetikë për garën e top ... Read More

Adidas po rikthen fanellat e ‘vjetra’ të Arsenal, inspiruar nga sezoni 1988/89

28/04/2019

Adidas po rikthen fanellat e ‘vjetra’ të Arsenal, inspiruar nga sezoni 1988/89 Brendi i njohur botëror, Adidas, është duke menduar që të rikthejë fanellat e ... Read More

Gjigantët e Ligue 1 vihen pas Wenger

28/04/2019

Ish trajneri i Arsenal, Arsene Wenger, mund të kthehet në punën e trajnerin qysh në fund të këtij sezoni. Skuadrat e Lyon dhe Paris Saint ... Read More

Emery thotë se Arsenali dëshiron të bëhet skuadra më e mirë në botë

27/04/2019

Unai Emery dëshiron që Arsenal të zhvillohet në ekipin më të mirë në botë, por trajneri u ka kërkuar tifozëve të jenë të durueshëm pasi ... Read More