Tag: Arsenali

Monchi do ta sjell Grimalon te Arsenali

15/03/2019

Monchi po shqyrton mundësinë e transferimit të një lojtari te Arsenali, edhe pse nuk është pjesë e stafit të klubit londinez. E përditshmja sportive spanjolle, ... Read More

Arsenali bindshëm ndaj Rennesit, Topçinjtë kalojnë në çerekfinale të EL

14/03/2019

Arsenali ka përmbysur skuadrën franceze, duke e mposhtur me rezultat 3-0 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Arsenali e nisi mirë ndeshjen ... Read More

Formacionet zyrtare, Arsenal – Rennes: Topçinjtë me më të mirët kërkojnë rikthimin

14/03/2019

Arsenali kishte humbur ndeshjen e parë me rezultat 3-1 ndaj Rennes në Ligën e Evropës. Në ndeshjen kthyese Unay Emery ka startuar me formacion më ... Read More

Tifozët e Arsenalit në dashuri me Guendouzin dhe Iwobin pas asaj që bënë te goli i Aubameyangit ndaj Unitedit

11/03/2019

Arsenali arriti fitore ndaj Manchester Unitedit në Ligën Premier me rezultat 2-0. Golin e parë në ndeshje e shënoi Granit Xhaka (12′), ndërsa të dytin ... Read More

Arsenal 2-0 Man Utd: Notat e lojtarëve, Xhaka më i miri

10/03/2019

Arsenali e mposhti Manchester Unitedit në derbin e xhiros së 30-të në Ligën Premier me rezultat 2-0 në Emirates. Golat për Topçinjtë i shënuan Granit ... Read More

Arsenali ia shkakton humbjen e parë Solskjaerit në Ligën Premier si trajner i Unitedit, Xhaka protagonist

10/03/2019

Arsenali ka arritur fitore ndaj Manchester Unitedit në Ligën Premier me rezultat 2-0. Ishte një ndeshje e mirë dhe me raste nga të dy anët, ... Read More

Tottenham 1-1 Arsenal: Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

02/03/2019

Tottenham Hotspur dhe Arsenali kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 29-të në Ligën Premier. Derbi i Londrës Veriore ... Read More

Tottenhami dhe Arsenali ndahen në paqe në derbin e javës

02/03/2019

Tottenham Hotspur dhe Arsenali kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 29-të në Ligën Premier. Pjesa e parë e ... Read More

Tottenham – Arsenal, formacionet zyrtare : Xhaka e Mustafi nga minuta e parë

02/03/2019

Tottenham Hotspur dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Topçinjtë janë mysafirë të Spurs derbin e javës së ... Read More

Arsenali e ndoqi nga afër Barellan

02/03/2019

Arsenali thuhet se kishte skautë në stadium për duke shikuar mesfushorin e Cagliarit, Nicolo Barella kundër Interit. Cagliari arriti të fitojë në Sardegna Arena të ... Read More

Notat e lojtarëve, Arsenal 5-1 Bournemouth: Ozil jep leksion në fushë dhe vlerësohet si yll i mbrëmjes

27/02/2019

Arsenali ka arritur të shënojë fitore me rezultat 5-1 ndaj Bournemouthit në kuadër të Ligës Premier.   Ozil zhvilloi ndeshje të madhe duke arritur të shënojë ... Read More

Arsenal vazhdon me fitore, mposht në shtëpi Bournemouthin

27/02/2019

Arsenali ka vazhduar me formën e mirë në Ligën Premier duke e marr fitoren e tretë më radhë, kësaj radhe kundër Bournemouthit me rezultat 4-1. ... Read More