Tag: Arsenalin

Njerëzimi rrezikohet nga shfarosja totale

07/11/2019

Në një intervistë për BBC, Gorbaçov kërkon nga Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të shkatërrojnë arsenalin e armëve bërthamore. “Për sa kohë që ekzistojnë armët ... Read More

Wolves e deklason Arsenalin pas pjesës së parë

24/04/2019

Wolves e ka deklasuar Arsenalin pas pjesës së parë të ndeshjes së mbetur për javën e 31-të. Skuadra e Espirito Santo është duke fituar 3:0 ... Read More

Arsenal 2:3 Crystal Palace, notat e lojtarëve

21/04/2019

Crystal Palace e ka mposhtur Arsenalin në javën e 35-të në Premierligë. Crystal Palalce ka fituar 3 me 2 në udhëtim te Arsenali në kuadrë ... Read More

Everton 1:0 Arsenal, notat e lojtarëve

07/04/2019

Everton e mposhti Arsenalin në javën e 33-të ë Premierligë. Everton fitoi 1 me 0, duke i vështirësuar kështu punët Arsenalit për top katërshe. Lojtari ... Read More

Arsenal ndalet nga Everton, Chelsea dhe Tottenham në ‘festë’

07/04/2019

Everton e ka mposhtur Arsenalin në javën e 33-të në Premierligë. Everton ka fituar 1 me 0 ndaj Arsenalit në përballjen e tyre në ‘Goodison ... Read More

Monchi tundohet nga oferta e Arsenalit, bisedimet vazhdojnë pozitivisht

25/02/2019

Drejtori sportiv i Romës, Monchi, është në bisedime me Arsenalin, por nuk ka një marrëveshje edhe pse është shumë i interesuar të kalojë te klubi ... Read More

Arsenali me gjest të madh për Emiliano Salan dhe Cardiff Cityn, emri i lojtarit në listën e të tubuarave për ndeshjen e sotme

29/01/2019

Cardiffi do të përballet me Arsenalin në Emirates në ndeshjen e vlefshme për Ligën Premier, i pari pas zhdukjes së sulmuesit Emiliano Sala. Të dyja ... Read More

Arsenali nuk ia del ndaj West Hamit, pëson në derbin e Londrës

12/01/2019

West Ham United ka triumfuar në derbin e Londrës, pasi ka mposhtur Arsenalin me rezultat minimal 1-0. Ndeshja nisi me ritëm të lartë nga të ... Read More

West Ham – Arsenal, formacionet zyrtare

12/01/2019

West Hami e pret Arsenalin në derbin londinez që zhvillohet në Stadiumin Olimpik të Londrës. West Hami në këtë takim nuk duhet të llogarit shtatë ... Read More

Ramsey nga Arsenali te Juventusi – këta janë pesë yje që kanë luajtur në të dyja klubet

11/01/2019

Aaron Ramsey  është mesfushor sulmues që luan për Arsenalin, por me gjasë do të bashkohet me Juventusin pasi 10 sezoneve të kaluara me Gunners. Ramsey ... Read More