Tag: Arsene

Wenger: Jam i befasuar me atë që i ka ndodhur Casillasit

02/05/2019

Arsene Wenger ka thënë fjalët më të mira të mundshme për Iker Casillas, pasi ky i fundit po trajtohet në spital pas një sulmi në ... Read More

Wenger i befasuar nga veprimi i Van Dijk

02/05/2019

Arsene Wenger ka vënë gishtin te Virgil van Dijk për golin e parë të Barcelonës të shënuar nga Luis Suarez, në fitoren 3:0 ndaj Liverpoolit ... Read More

Gjigantët e Ligue 1 vihen pas Wenger

28/04/2019

Ish trajneri i Arsenal, Arsene Wenger, mund të kthehet në punën e trajnerin qysh në fund të këtij sezoni. Skuadrat e Lyon dhe Paris Saint ... Read More

Arsene Wenger e refuzon Paris Saint Germainin, pritet të fillojë punën në FIFA

08/03/2019

Arsene Wenger e ka refuzuar Paris Saint Germain pasi sipas gjitha gjasave ai do të marr një post të rëndësishëm në FIFA. Sipas “Le Parisien”, ... Read More

Wenger afër të bëhet drejtor sportiv i PSG-së

22/02/2019

Ish- trajneri i Arsenalit Arsene Wenger vazhdon të jetë i lidhur me një rol drejtuesi te klubi francez Paris Saint-Germain. E ardhmja e Wengerit mbetet ... Read More

Wenger flet për transferimin e Ramseyt te Juve dhe tregon se pse italianët do ta fitojnë Ligën e Kampionëve

18/02/2019

Arsene Wenger beson se Juventusi “ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve dhe Aaron Ramsey do t’i bëjë ata edhe më të ... Read More

Wenger tregon pse refuzoi Realin

17/02/2019

Ditë më parë Arsene Wenger zbuloi se kishte refuzuar disa herë Real Madridin gjatë karrierës së tij. Francezi i kthehet edhe një herë kësaj historie ... Read More

Wenger: Ka përfunduar muaji i mjaltit për Solskjaerin

13/02/2019

Ish-menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger thotë se “muaji i mjaltit” ka mbaruar për Ole Gunnar Solskjaerin. Manchester United pësoi humbje para shikuesve të vetë kundër ... Read More

Wenger pritet t’i kthehet futbollit këtë muaj

07/02/2019

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger pritet të kthehet në futboll këtë muaj. Wenger është trajner i lirë që nga largimi i tij nga Arsenali në ... Read More

Arsenalit i kushtoi mbi 18 milionë euro shkarkimi i Wengerit

29/01/2019

Largimi i parakohshëm i Arsene Wengerit, Arsenali i kushtoi 18.5 milionë euro. Francezi mbaroi qëndrimin 22-vjeçar në veri të Londrës një vit para skadimit të ... Read More