Tag: arsye

Kaq të dobishëm janë ullinjtë për shëndetin e njeriut

18/06/2020

Shumë njerëz do të thonë se i urrejnë ullinjtë vetëm për një arsye, ajo është mënyra e shijimit të tyre. Të gjithë ullinjtë shijojnë të ... Read More

Ja përse gjithnjë e më shumë gra nuk i duan më flokët e tyre

06/06/2020

Ka shumë arsye përse një grua mund të vendosë të rruajë kokën, teksa kohët e fundit një numër i madh femrash kanë gjetur sigurinë e ... Read More

“Maviosje misterioze?”, 7 probleme të heshtura janë arsyeja e nxirjeve

01/06/2020

Çfarë duhet të bëni nëse keni mavijosje në lëkurën tuaj pa asnjë arsye? Pse ndodh kjo dhe a duhet të shqetësoheni? Nëse keni mavijosje, kjo ... Read More

Koronavirusi do të mposhtet kur të zbulohet pse vret të moshuarit dhe jo fëmijët

16/03/2020

Lloji i ri i koronavirusit, SARS-CoV-2, vret vetëm të moshuarit për disa arsye të panjohura.  Për fat të mirë, fëmijët janë të kursyer. Nëse e ... Read More

Dieta me shumë fruta dhe perime ndihmon për përmirësimin e kujtesës

10/01/2020

Keni nevojë për një arsye tjetër se përse duhet të konsumoni sa më shumë fruta dhe perime? Sipas një studimi të fundit, dieta ushqimore e ... Read More

Konsumimi i mjaltit para gjumit, efektet pozitive në shëndet

10/01/2020

Mjalti konsiderohet si ilaçi i artë i natyrës, kjo për shumë arsye. Një nga mënyrat më të mira kur mund të përdoret është para gjumit. ... Read More

Arsyeja interesante pse Ronaldo kërkon golin kundër Cagliarit

06/01/2020

8:57 | 6 Janar 2020 08:57 | 6 Janar 2020 Cristiano Ronaldo ka një arsye shtesë për të shënuar sot kundër Cagliarit në Serie A. ... Read More

Zgjoheni natën, ja sinjalet që po ua jep trupi juaj

25/11/2019

Gjatë procesit të gjumit shpesh na ndodh që të zgjohemi natën dhe kjo për arsye nga më të ndryshmet. Zgjimi në një orë të vonë ... Read More

Ata që mbajnë qen rrezikohen 24 për qind më pak nga vdekja e hershme

13/10/2019

A keni nevojë për një arsye të fortë për ta blerë një qen? Si mendoni, nëse ju themi që mbajtja e qenit jua ul rrezikun ... Read More

12 gjërat nga të cilat shqetësohen më së shumti personat në të njëzetat

07/10/2019

Për çfarë arsye brengoseni më së shumti? Epo, nëse jeni në të njëzetat, përgjigja është se me siguri brengoseni për shumë gjëra dhe tërë kohën. ... Read More

Gjinekologët ndalojnë këto ushqime për të shtatzënat

26/09/2019

Të sillni në jetë një foshnjë, është një arsye e mirë për të vlerësuar edhe mënyrën tuaj të jetesës. Tanimë do të ushqeheni për dy ... Read More

Jeni vetë apo keni shoqen shtatzënë, mjeku i ndalon rreptësisht këto ushqime

26/09/2019

Të sillni në jetë një foshnjë, është një arsye e mirë për të vlerësuar edhe mënyrën tuaj të jetesësTanimë do të ushqeheni për dy veta ... Read More