Tag: arsyeja

Si të pastroni enët e gjakut me një trajtim të thjeshtë natyral

06/05/2020

Enët e bllokuara të gjakut janë arsyeja kryesore për shumë probleme të rrezikshme të zemrës. Arterioskleroza cilësohet si sëmundja gjatë të cilës muret e enëve ... Read More

Sherr për kos mes Xhensilës dhe Besit/ Aktori: A të dal apo të bëj sherr me gruan

24/03/2020

Një debat ka ndodhur mes Besit dhe Xhensilës. E ashtu si në çdo familje edhe tek ta arsyeja ka qenë ushqimi. Mesa duket Xhensila është ... Read More

Arsyeja e frikshme pse nuk duhet të flisni kurrë në telefon kur jeni në ashensor ose bodrume

16/12/2019

Duhet të dini që lidhja e dobët telefonike nuk është arsyeja e vetme pse nuk duhet të përdorni telefonin ndërkohë që ndodheni në ashensor apo ... Read More

5 vjeçari merr dhuratë një Mercedes Benz nga Presidenti për një arsye që ju lë pa fjalë

15/11/2019

Një pesë vjeçar ka fituar një veturë të tipit Mercedes Benz. Arsyeja? Ka arritur të realizojë 4,105 pompa.5-veçari realizoi 4,105 pompa, duke vendosur rekord botëror! ... Read More

Lllogaritë private në Instagram mund të mos jenë aq të sigurta

17/09/2019

Arsyeja që disa njerëz i vendosin si ‘private’ llogaritë e tyre në Instagram është sepse ata duan që ndonjë i huaj i rastësishëm të mos ... Read More

Cilat janë simptomat e sëmundjes së Parkinsonit dhe a mund të trajtohet kjo sëmundje?

18/06/2019

Sëmundja e Parkinsonit është një nga sëmundjet më të shpeshta neuro-degjenerative.Ende nuk dihet arsyeja se çfarë e shkakton këtë sëmundje, mirëpo ekspertët besojnë së ky ... Read More

Pas përdorimit të këtij ilaçi shtëpiak, më asnjëherë nuk do të ndjeni dhimbje të nyejve, shpinës apo eshtrave

23/05/2019

Qëndrimi i gabuar ulur është arsyeja kryesore se përse shfaqen dhimbjet në shpinë, këmbë dhe nyej, sipas shkencëtarëve. Nëse vuani nga dhimbja e vazhdueshme në ... Read More

I ndodh edhe kjo Milanit: Ylli i skuadrës vonohet në stërvitje, arsyeja do ju bëjë të qeshni me lot

02/05/2019

I ndodh edhe kjo Milanit: Ylli i skuadrës vonohet në stërvitje, arsyeja do ju bëjë të qeshni me lot Milani nuk po kalon aspak çaste ... Read More

Gundogan mendon se fati është arsyeja pse Liverpool është në garë për titullin

13/04/2019

Gundogan mendon se fati është arsyeja pse Liverpool është në garë për titullin Ylli i Manchester City, Ilkay Gundogan, ka zbuluar arsyen pse skuadra e ... Read More

Avni Zogiani tregon arsyen pse VV nuk po organizon protesta

08/04/2019

Anëtari i Lëvizjes Vëtëvendosje, Avni Zogiani, në një debat televiziv ka thënë se arsyeja pse VV nuk po organizon protesta është shkaku i financave. Ai ... Read More

Këto ushqime duhet t’i shmangni, ua fryjnë barkun

31/03/2019

Ndonjëherë nuk ndihemi mirë me veten dhe arsyeja më e shpeshtë për sa i përket shëndetit është ajo e fryrjes së barkut.Por jo gjithmonë ka ... Read More

Energjia e shtrenjtë e pengon liberalizimin e tregut

01/03/2019

1 Mars 2019 / 14:41 Çmimi i lartë i blerjes së energjisë elektrike është arsyeja kryesore për të cilën tani nuk ka familje që dalin ... Read More