Tag: arsyet

A ju ndodh t’ju vijnë periodat më herët se ç’duhet? Këto mund të jenë arsyet

19/06/2019

Çdo femër se paku një herë në jetë, përballet me çrregullime të periodave. Arsyet e këtyre çrregullimeve mund të jenë të ndryshme, duke filluar nga ... Read More

Marrje mendsh dhe humbje e ekuilibrit, cilat sëmundje paralajmërojnë?

18/05/2019

Ja cilat janë arsyet e përsëritjes së dy simptomave të mësipërme? Çrregullim në brendësi të veshit Çrregullimet e vogla në brendësi të veshit, nga një ... Read More

Media franceze: Shqipëria e thesareve arkeologjike, biodiversitetit dhe gastronomisë

11/05/2019

Thesaret arkeologjike, biodiversiteti i ruajtur dhe gastronomia janë disa nga arsyet pse Shqipëria është një destinacion i favorshëm turistik, shkruan 20minutes.fr. ”Që nga hapja e kufijve ... Read More

Kështu mund t’i shëroni ethet e brendshme

21/04/2019

Akoma nuk dihen arsyet e sakta pse shkaktohen këto plagë, por thuhet se ato shkaktohen nga stresi, alergjitë ushqimore, sistemit imunitar të dobësuar, infeksionet virale ... Read More

“Guardiola nuk e fiton Championsin, sepse nuk e ka Messin”

18/04/2019

Ruud Gullit beson se di arsyet pse Pep Guardiola po dështon të fitojë Ligën e Kampionëve, që pas largimit nga Barcelona. Trajneri spanjoll e ka ... Read More

Duka zbulon pse zgjodhi Edy Rejan për trajner të Shqipërisë

17/04/2019

Eksperiencë e madhe e Edy Rejat mbetet një nga arsyet e forta që Armando Duka ka vendosur për trajnerin italian. Ish trajneri i Napolit dhe ... Read More

Konjufca: Haradinaj na ftoi në koalicion me PDK-në, donte bashkim të komandantëve për Gjykatën Speciale (Video)

08/02/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se njëra nga arsyet pse është prishur VAN-i ishte koalicioni me PDK-në. Konjufca, në ... Read More

Mjeku përgjigjet: A do të jetë bebja më e shëndetshme nëse nuk hamë mish?

11/01/2019

Sa do të jenë pra të famshme bebet e vegjetarianëve? Shumë prindër nuk u japin mish bebeve nga arsyet kulturore apo për shkak të problemeve ... Read More

Fatmire Kollçaku tregon pse nuk mori pjesë sot në seancë

01/11/2018

Deputetja e Vetëvendosjes, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku ka treguar arsyet se përse nuk ka qenë sot e pranishme në seancën ku dështoi miratimi i rezolutës për dialog. ... Read More

Tri deri në katër kumbulla në ditë mund të këndellin organizmin: Përplot vitamina, mbrojnë zemrën, eshtrat, zorrët!

10/10/2018

Kumbulla me shije të ëmbël e të lëngshme është vetëm edhe një ndër arsyet që t’i përfshini në ushqimin e përditshëm. Mbrojnë zemrën tuaj Një ... Read More

Goal.com: Shaqiri nuk do të shkojë në Beograd me Liverpoolin

21/09/2018

Goal.com përmes një shkrimi në faqen e saj jep të gjitha arsyet se pse Xherdan Shaqiri nuk do të udhëtojë me ekipin e tij të ... Read More

Sabien Lilaj: Skocia e meritoi fitoren

11/09/2018

E kishte shumë të vështirë të shpjegonte arsyet e humbjes Sabien Lilaj, një zgjedhje e minutës së fundit e trajnerit Christian Panucci, për ndeshjen me ... Read More