Tag: artikull

Pijeni para se të flini gjumë dhe zhdukeni dhjamin brenda një nate!

12/06/2019

Në këtë artikull, ne do të ju paraqesim një dietë “emergjence”. Ky plan është tepër i shpejtë dhe shumë efikas. Njerëzit, të cilët kanë një ... Read More

Të flasësh me qenin tënd nuk është çmenduri, të kupton shumë mirë

02/06/2019

Por në këtë artikull ju prezantojmë me një studim që tregon se qentë janë shumë inteligjentë dhe  madje mund të kuptojnë se çfarë u thua. ... Read More

Foreign Policy: Serbia ka nevojë të jetë “e pranishme” në Kosovë, jo për tokën e saj

21/05/2019

Mediumi i njohur ndërkombëtar “Foreign Policy” ka publikuar një artikull në të cilin ka folur rreth çështjeve me të cilat po ballafaqohet Ballkani Perëndimor. Në ... Read More

Rita Ora për ‘The Sun’ lidhur me vizitën e fundit në Kosovë: Disa vende ishin më keq se sa kam menduar

21/05/2019

19:33 | 21 Maj 2019 19:33 | 21 Maj 2019 ‘The Sun’ i ka kushtuar sërish një artikull të veçantë këngëtares shqiptare, Rita Ora. Këngëtarja ... Read More

BBC me shkrim për Jonida Maliqin, ja përse nuk u shpall fituese 

19/05/2019

13:19 | 19 Maj 2019 13:19 | 19 Maj 2019 Performanca e Jonida Maliqit në “Eurovision” komentohet në një artikull në BBC. Shqipëria u rendit ... Read More

Pas akuzave se do përjashtohen nga Liga e Kampionëve, reagon Man City

16/05/2019

11:40 | 16 Maj 2019 11:40 | 16 Maj 2019 New York Times ka publikuar një artikull ku raporton se UEFA do të përjashtojë Manchester ... Read More

Mediat zvicerane artikull për Aurorën, kosovaren që synon të bëhet si Ariana Grande

02/04/2019

Mediat zvicerane artikull për Aurorën, kosovaren që synon të bëhet si Ariana Grande Aurora Zeka, 15 vjeç, ka arritur të bëhet emër shumë i komentuar ... Read More

“Blick.ch”: Si ekipi kombëtar i Kosovës e bëri për vete një vend të tërë me magjinë e tij!

28/03/2019

“Blick.ch” i ka kushtuar një artikull të veçantë Kombëtares së Kosovës pas nisjes së kualifikimeve për herë të parë në histori për Kampionatin Evropian “Euro ... Read More

ESPN: Çka tani për Kosovën?

28/03/2019

Televizioni amerikan i sportit, ESPN, e ka publikuar një artikull të veçantë për Kombëtaren e Kosovës në versionin e saj online, të cilin mund ta ... Read More

“Spanja e lejoi Kosovën të marrë pjesë me simbole shtetërore në Evropian prej zorit”

27/03/2019

E përditshmja spanjolle, Sport, e ka publikuar një artikull për Kampionatin Evropian të Karatesë, në të cilin po marrin pjesë dhjetë kosovarë. Sipas Sport, qeveria ... Read More

Gazeta më e shitur në Danimarkë: Në Kosovë, barazimin e festuam si fitore

22/03/2019

Gazeta më e shitur në Danimarkë, Jyllands Posten, e ka publikuar një artikull të veçantë për ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës, e cila përfundoi me ... Read More

Uta Ibrahimi – Femra e parë nga Kosova që e pushtoi Everestin, tash ka një mision të ri

11/03/2019

Revista Rock and Ice, e cila është e dedikuar për alpinizmin, i ka kushtuar një artikull të posaçëm alpinistes Uta Ibrahimi. Në artikullin e publikuar ... Read More