Tag: Artisti

Artisti që “klonon” femrat

01/06/2020

Artisti japonez, Daisuke Takakura fotografisë i ka dhënë një dimension të ri, atë të krijimit të momenteve të ndryshme me të njëjtin person. Takakura në ... Read More

Koronavirusi i ndau/ Sabri Fejzullahu bashkohet ne Norën, ja çfarë thotë këngëtari

10/05/2020

Disa javë më parë, artisti i njohur kosovar, Sabri Fejzullahu tregoi në programin ‘Ftesë në 5’ se karantina e kishte ndarë nga bashkëshortja e tij, ... Read More

Bashkëshortja e tij “ngeci” në Amerikë, Sabri Fejzullahu i dedikon i pikëlluar këto fjalë Nerës

10/04/2020

Artisti i njohur kosovar, Sabri Fejzullahu ka qenë pasditen e sotme në një lidhje direkte në ‘Ftesë në 5’ me Bieta Sulon. Këngëtari ka treguar se ... Read More

Genc Prelvukaj, me kritika të mëdha te kënga “Eskorta”

07/02/2020

Genc Prelvukaj ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor. Edhe kësaj radhe artisti vjen me një këngë të shkruar dhe realizuar nga vetë ... Read More

Këngëtari shqiptar për Ramush Haradinajn: Ky është baba

30/04/2019

11:06 | 04/30/2019 Një artisti shqiptar duket se i ka pëlqyer ajo çfarë Haradinaj ka thënë në Ambasadën e Kosovës më Gjermani. Ramush Haradinaj ka ... Read More

Ardian Bujupi i gëzohet një suksesi për ditëlindjen e tij

27/04/2019

Sot hip-hop artisti prishtinas mbush 28 vite. Nuk ka dy ditë të plota që nga publikimi i projektit të tij ‘WIE IMTRAUM’ në bashkëpunim me ... Read More

Skeletet e Theo Jansen ecin në plazhet e planetit (Video)

21/02/2019

Artisti hollandez Theo Jansen, ka nisur udhëtimet e tij nëpër vende bregdetar të karakterizuara nga era e fortë, për t’i dhënë jetë skulpturave të tij ... Read More

Pesë aktorët e famshëm që kanë fituar çmimin e artistit më të mirë dhe më të keq

28/01/2019

Kulmi i karrierës së një artisti sa i përket botës së aktrimit është fitimi i një çmimi Oscar. Në të kundërtën është i vlefshëm për ... Read More

Publikohet video e rrallë kur Vullnet Sefaja këndonte shqip dhe me veshje kombëtare në Serbi

19/01/2019

Artisti Vullne Sefaja është një prej këngëtarëve më të veçantë të skenës, i cili edhe pse vazhdon të jetë larg muzikës, ende pëlqehet dhe kujtohet ... Read More

Top Awards, Getinjo ngjitet në top pesëshe

17/01/2019

Një hit që premton u konsiderua prurja më e fundit e Getinjo dhe duket se artisti nuk zhgënjeu aspak fansat e tij. I ardhur mjaft ... Read More

Lodra për fëmijë, kreativiteti ndryshe i zdrukthëtarit Agron Krasniqi (Video)

08/01/2019

Të kesh prirje artisti, do të thotë të përdorësh çdo lloj materiali që posedon, për të krijuar imazhe  të veçanta e të bukura. Kështu ka ... Read More