Tag: Artistja

Ariana Grande është artistja me më së shumti abonent në YouTube

15/02/2019

Ariana Grande e kaloi Taylor Swiftin dhe Katy Perryn si artistja më e kërkuar në YouTube. Tani ka më shumë se 32.5 milionë abonentë, krahasuar ... Read More

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

11/02/2019

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht ... Read More

Dua Lipa shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim “Grammy”

11/02/2019

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me një çmim “Grammy”. Mbrëmja më e ... Read More

E indinjuar nga refuzimi që i bën stilistët, Bebe Rexha: ‘Grammy’-n do ta shijoj duke shkuar me nënën time, vëllanë dhe babin

31/01/2019

Artistja shqiptare me renome ndërkombëtare, Bebe Rexha, javë më parë është shndërruar në një prej emrave më të përfolur në mediat e huaja. Fakti që ... Read More

Dua Lipa arrin 25 milionë ndjekës në Instagram

25/01/2019

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka publikuar së fundmi projektin e saj më të ri muzikor “Swan Song”. Kjo këngë është njëra prej ... Read More

Dua Lipa sjell klipin e ri “Swan Song” – kolona zanore e filmit “Alita: Battle Angel”

24/01/2019

Ashtu siç kishte paralajmëruar, artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, solli të enjten këngën e saj më të re “Swan Song”. Kënga në fjalë ... Read More

Pas qëndrimit disa javor në Los Anxhelos, Dua Lipa kthehet në shtëpinë e saj në Londër

19/01/2019

Artistja shqiptare e famshme ndërkombëtarisht, Dua Lipa, ka tash e sa javë që ka qëndruar në Los Anxhelos të Kalifornisë. Përveç koncerteve, ajo ka punuar ... Read More

Dua Lipa publikon videon e 10 viteve më parë, kur këndonte në shkollën e saj në Prishtinë

15/01/2019

Artistja shqiptare me renome ndërkombëtare, Dua Lipa, ka lindur në Londër dhe një pjesë të fëmijërisë e ka kaluar atje. Mirëpo gjatë një periudhe katër ... Read More

Dua Lipa udhëheq nominimet në ‘Brit Awards 2019’

12/01/2019

Dua Lipa fitoi dy çmime në edicionin e kaluar të Brit Awards duke u shpallur ‘Artistja më e mirë femër’ dhe ‘Artistja e re më ... Read More

Era Istrefi intervistë ekskluzive për Telegrafin: 2018 një vit i paharrueshëm, mbështetja juaj është motiv për të vazhduar tutje

01/01/2019

Era Istrefi është artistja e cila theu kufijt gjatë vitit 2018 me sukseset e saj. E lindur e rritur në Prishtinë, Era gjithmonë është “ushqyer” ... Read More

Dua Lipa mezi pret t’i shijojë ditët me të dashurin, Isaac Carew

18/12/2018

Artistja shqiptare, Dua Lipa, bëri të ditur së fundmi se do të interpretojë njërën prej temave muzikore të filmit “Alita: Battle Angel”. Ndërkohë, këto ditë ... Read More

Bebe Rexha ‘elektrizion’ publikun në Çikago, shfaqet atraktive në të bardha në koncertin e fundit

13/12/2018

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, po vazhdon të shijojë suksese të shumta në rrafshin ndërkombëtar. Së fundmi, ajo po mban koncertet “Jingle Ball” ... Read More