Tag: atë

Sot i përjashton lojtarët se e humbën fluturimin, por trajneri Christian Panucci i kishte shpëtuar vdekjes për arsyen e njëjtë para 23 vitesh

19/03/2019

Në atë kohë luante për gjigantin evropian, Milanin, ndërsa Christian Panucci, ishte i ftuar në Kombëtaren Olimpike të Italisë. Ishte viti 1996 dhe ai ishte ... Read More

Deponon para të falsifikuara përmes bankomatit

19/03/2019

Një menaxher i një filiali të bankës në Gjilan ka raportuar se përmes bankomatit në atë filial një personi i panjohur kishte deponuar një shumë ... Read More

Katër raste të rënda të gripit po trajtohen në QKUK

16/03/2019

Stina e pranverës po ofron dhe me atë edhe gjendja alarmante gripit sezonal në Kosovë ka kaluar. Vetëm në javët e para të muajit mars ... Read More

Klubet e futbollit që kanë shpenzuar më së shumti në 28 vitet e fundit, befasues dominimi shumëvjeçar i Interit

16/03/2019

Në futboll, posaçërisht në atë modern duhet të shpenzosh shumë që të fitosh diçka. Të gjithë e dimë së në vitet e fundit ka qenë ... Read More

Për një muaj, 12 milionë klikime në klipin “Kujtime” nga Capital T

14/03/2019

Capital T publikoi muaj më parë atë që të do të ishte kënga më e mirë e këtij fillim viti. “Kujtime” u pëlqye tej mase ... Read More

Guardiola ia mbyllë dyert Juves, së paku për dy sezonet e ardhshme

09/03/2019

Nuk ka kaluar shumë dhe Pep Guardiola i ka heshtur zërat që e lidhnin atë me një kalim te Juventusi gjatë verës. Trajneri spanjoll ka ... Read More

Papunësia, problem edhe për stomatologët

09/03/2019

9 Mars 2019 / 16:57 Shumë stomatologë por pak punësime. Oda e Stomatologëve shpreh shqetësimin mbi atë se shumë stomatologë posedojnë licenca por nuk dihet ... Read More

Të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës kërkojnë drejtësi

08/03/2019

5 majin e vitit 1999 e kujton me shumë dhimbje dhe trup, pasi që atë ditë tre serb në sy të familjes së saj e ... Read More

“Lufta e Portokalleve” në Itali, tradita që daton nga Mesjeta

05/03/2019

Italianët në qytetin verior të Ivreas u argëtuan jo pak gjatë fundjavës në atë që njihet dhe është bërë e famshme si beteja e përvitshme ... Read More

Çiklizmi është forma më e lumtur e transportit

04/03/2019

Një studim sapo e ka konfirmuar atë çfarë çdo çiklist e din. Hulumtimi i ri ka studiuar metodat ditore të transportit dhe mirëqenien emocionale – ... Read More

Lazio fiton derbin kryeqytetas ndaj Romës

02/03/2019

Me rezultat 3-0, Lazio e ka fituar atë që njihet si Derby della Capitale kundër Romës, në ndeshjen e javës së 26-të në Serie A. ... Read More

“Nuk dorëzohna” nga Majk arrin mbi dy milionë për 10 ditë

02/03/2019

Hip hop ylli, Majk, ka shënuar suksesin e radhës dhe atë me storien e tij personale. Ajo që ai tha se është tregim i tij ... Read More