Tag: atë

Basha – Ramës: Do të lutesh të kesh fatin e Gruevskit

12/05/2019

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kreu i PD-së, Lulzim Basha foli për atë që e quajti natë dramatike, duke iu referuar protestës së katërt madhore ... Read More

Akademik Artan Fuga, i dërgon letër Ramës e Metës për shkrimin e Besa Shahinit

10/05/2019

Akademiku Artan Fuga, pas akuzave se po synon ta shkrijë Akademinë e Shkencave të Shqipërisë me atë të Malit të Zi e Maqedonisë, i ka ... Read More

Apex Legends po vjen në Android dhe iOS

09/05/2019

Të bëjë atë që bëri Epic me Fortnite duke sjellë lojën tek telefonët dhe tabletët. EA tha se kompania do të lançojë versione të lojës ... Read More

Profili i Instagramit të Ariana Fejzullahut mban emrin e një mashkulli turk 

06/05/2019

10:07 | 6 Maj 2019 10:07 | 6 Maj 2019 I gjithë publiku janë habitur me atë se çfarë i ndodhi bashkëshortes së Ermal Fejzullahut. ... Read More

A është kjo dëshmia se Tayna është në lidhje?

04/05/2019

15:10 | 4 Maj 2019 15:10 | 4 Maj 2019 Tayna krahas jetës profesionale komentohet edhe për atë private. Tayna tenton që ta mbajë larg ... Read More

Kush stresohet, ka më shumë gjasa që të sëmuret nga kanceri?

04/05/2019

Shpesh krijohet konfuzion me atë se çfarë e shkakton një tumor: nganjëherë dyshimet janë legjitime, ndonjëherë jo Disa studiues, janë përpjekur gjatë viteve për t’iu ... Read More

Sa dimë për ushqimin që po e konsumojmë?

03/05/2019

Çdo ditë konsumojmë ushqim por shpesh dimë fare pak për atë që e konsumojmë. Sa është ushqimi i sigurt? Si vlerësohet siguria e tij? Lista ... Read More

Sarri me probleme para ndeshjes ndaj Man Utd, super ylli i skuadrës në dyshim

26/04/2019

Gjatë kësaj fundjave, Premierliga do të na sjellë një prej dueleve më interesante, atë mes Chelsea dhe Manchester United. Para këtij super derbi që do ... Read More

29 vjet nga lirimi i Adem Demaçit

21/04/2019

Sot bëhen 29 vjet që nga lirimi nga burgu i veprimtarit Adem Demaçi. Ai në atë kohë është pritur në mënyrë madhështore nga mijëra qytetarë. ... Read More

Disa nga bllokadat më spektakolare të sezonit të rregullt në NBA

13/04/2019

Sezoni i rregullt në NBA ka përfunduar dhe të gjithë po përgatiten për fazën më interesante, atë të ‘play off’. 16 skuadra do të garojnë ... Read More

Nxënësja Diellë Duga fiton bursë të plotë 4-vjeçare në Universitetin prestigjioz amerikan

12/04/2019

Ka nisur të mësohet me shijen e vërtetë të suksesit, me atë se çfarë do të thotë të vjelësh mjeshtërisht frytet e një pune dhe ... Read More

Kjo vitaminë mund t’ju ndihmojë të mbani në mend gjithë ato që keni ëndërruar

11/04/2019

Secili dëshiron të ëndërrojë ëndrra të bukura, mirëpo çdokush nuk e mban në mend atë që ka ëndërruar Shkencëtarët theksojnë që një vitaminë e caktuar ... Read More