Tag: atëherë

Kjo është torta e dasmës më e shtrenjtë në botë

03/05/2019

Nga atëherë, shumë gjëra kanë ndryshuar.Tani shihni torta në forma të ndryshme, mjafton vetëm të keni ide. Torta luan rol të madh në ceremoninë e ... Read More

Fjalimi i fuqishëm i Alasdair Bell, në ditën kur Kosova u pranua në UEFA

03/05/2019

Sot bëhen tri vjet që kur Kosova u pranua nga Kongresi i UEFA-s në Budapest si anëtare e pavarur. Që nga atëherë, Kosova tani ka ... Read More

Tradhtia, kur falim dhe kur themi “tung”

22/04/2019

Ju tradhtoi! Atëherë çfarë duhet të bëni: të largoheni apo të qëndroni? Vendimi, në çdo rast, është krejtësisht i juaji Është e rëndësishme të analizoni ... Read More

Gjakovë: Hidhni mbeturinat në shportë dhe fitoni 15 minuta Wi-Fi falas

04/04/2019

Nëse jeni në Gjakovë dhe keni nevojë për qasje në internet, atëherë bëni mirë që të afroheni tek shportat e mençura, të hidhni mbeturinat dhe ... Read More

Nevoja për të urinuar natën është shenjë e fshehtë e diçkaje shumë serioze

01/04/2019

Nëse “natyra shpeshherë ju thërret në mes të natës”, atëherë mund të jetë diçka më serioze sesa birra që e keni konsumuar ose fshikëza e ... Read More

Haraqija: LDK duhet bashkuar, Rugova thoshte “duhet zgjedhur njerëz ekzekutues”

18/03/2019

Ish-ministri i Kulturës, Astrit Haraqija, ka thënë se nëse synohet fryma Rugoviane, atëherë Lidhja Demokratike e Kosovës duhet bashkuar e jo përçarë. Haraqija tha se ... Read More

Efektet fizike e psikologjike që i përjetoni kur dikush jua thyen zemrën

14/03/2019

Nëse asnjëherë nuk jua ka thyer ndokush zemrën, atëherë mund ta konsideroni veten si një prej njerëzve më me fat në planet. Ndarjet e këqija ... Read More

Edicioni i limituar i iPhone XS vjen me një orë mekanike në pjesën e pasme (FOTO)

14/03/2019

Nëse mendoni se iPhone XS Max 1.499 është pak i lirë atëherë ne kemi disa lajme të mira për ju, sepse modifikuesi rus i telefonit ... Read More

Udhëtoni me pak buxhet: Çmimet për gjërat bazike në qytet më të lira të Evropës

12/03/2019

Nëse keni kursyer pak para dhe jeni duke kërkuar pak aventurë, atëherë qytetet e mëposhtme janë adekuate për ju. Përveç se janë të mahnitshme për ... Read More

Braktisja e fshatrave, Tërllabuqi dikur kishte 80 shtëpi – sot ka vetëm 10 (Video)

11/03/2019

Prej 45 vitesh është larguar nga Tërllabuqi i Vushtrrisë, atëherë kur ishte shtatëmbëdhjetë vjeç.  Por, ai asnjëherë nuk i ndali vizitat në vendlindjen e tij. ... Read More

Dy molla, një limon dhe një gotë tërshërë – bëhuni gati të humbni peshë pa kontroll!

07/03/2019

Nëse jeni duke u përpjekur të humbni peshën e tepërt, atëherë lëngu që jua sugjerojmë sot është mënyra më e shijshme për ta arritur qëllimin ... Read More

Thënie inspiruese të cilat ju ndihmojnë të besoni në vetvete

06/03/2019

Nëse duhet ta definojmë vetëbesimin në pak fjalë, atëherë mund t’i referohemi si aftësia për t’i besuar vetes për ta arritur një qëllim. Vetëbesimi do ... Read More