Tag: Atifete

Haradinaj takon Jahjagën, flasin për shënimin e 20-vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

23/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka takuar ish-presidenten Atifete Jahjaga. Qëllimi i këtij takimi ishte bashkërendimi i veprimeve për shënimin e 20-vjetorit të intervenimit të ... Read More

Jahjaga: Ripërcaktimi i kufijve, retorikë e rrezikshme

22/05/2019

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar për “Sfidat e ... Read More

Jahjaga: E vërteta mbi skandalin e djeshëm të zbardhet sa më parë, kryesit e këtij manipulimi të marrin dënimin

17/05/2019

Ish Presidentija e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se dje dhe sot është kthyer mbrapsht i tërë angazhimi i bërë për t’u ofruar të mbijetuarve ... Read More

Kërkohet vendosja e drejtësisë së vonuar në Kosovë

04/05/2019

Ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga thotë se angazhimi i vazhdueshëm amerikan është i domosdoshme në Kosovë dhe mbarë rajonin për të vendosur drejtësinë e ... Read More

Ish-presidentja Jahjaga sot do të flas para Kongresit Amerikan për krimet e luftës në Kosovë

30/04/2019

Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, përmes një seance dëgjimore sot do të ndaj me Komitetin për Punë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve, në Kongresin ... Read More

Jahjaga në New York prezanton gjendjen e të mbijetuarave të dhunës seksuale në Kosovë

24/04/2019

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka marrë pjesë në Debatin e Hapur për Dhunën Seksuale në Konflikt të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. ... Read More

Haradinaj mbjell pemën dhe sfidon Albin Kurtin

12/04/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj i është përgjigjur ftesës së ish-presidentes Atifete Jahjaga në përkrahje të fushatës “Mbjellë një pemë”. Haradinaj në një postim në rrjetin e ... Read More

Ambasadori Heldt pranon sfidën nga ish-presidentja Jahjaga për mbjelljen e një peme

10/04/2019

Ambasadori gjerman Christian Heldt, ka pranuar sfidën nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga për mbjelljen e një peme. Ai, gjithashtu ka sfiduar edhe disa persona ... Read More

Atifete Jahjaga sfidon Thaçin, Veselin e Haradinajn me mbjelljen e një peme

08/04/2019

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka ftuar krerët shtetëror që ta vazhdojnë sfidën për mbjelljen e një peme. Ajo në një shkrim të bërë në ... Read More

Presidenca ia ndryshoi jetën: Jahjaga po vazhdon të transformohet estetikisht

27/03/2019

Atifete Jahjaga tani shfaqet shumë më ndryshe nga koha kur ka qenë Presidente e Kosovës, e sigurisht shumë, shumë më ndryshe se nga koha kur ... Read More

Ndryshimi drastik i ish-presidentes Jahjaga, tani një damë e vërtetë

27/03/2019

Atifete Jahjaga tani shfaqet shumë më ndryshe nga koha kur ka qenë Presidente e Kosovës.Ajo është presidetja e parë femër në Republikën e Kosovës, e ... Read More

Jahjaga: Drejtësia dha verdiktin e saj për vrasjen e Donjeta Pajazitit

25/03/2019

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka deklaruar se drejtësia më në fund ka dhënë verdiktin për vrasjen e Donjeta Pajazitit. Jahjaga, pbrmes një postimi në ... Read More