Tag: atje

Përzierja me vaj ulliri që shpërthen cistet ovariane pa dhimbje

27/07/2019

DYLLË DHE VEZË, RECETA RUSEKjo recetë është shpikur në Rusi dhe atje është shumë popullore. Gjithçka ju duhet janë 400 ml vaj ulliri (ose vaj ... Read More

A konsiderohen lexuesit e librave në plazh lexues serioz?

10/07/2019

Sado argëtuese dhe e mezipritshme të tingëlloj rrezitja në plazh, kur veçse ndodhemi atje, fillojmë të mërzitemi dhe na nevojitet diçka që koha të kalojë ... Read More

Votimi në Shtip po rrjedh qetë dhe pa probleme (video)

21/04/2019

Edhe në Shtip procesi i votimit po rrjedh pa probleme të theksuara. Nga atje raporton gazetari jonë Ile Petreski. The post Votimi në Shtip po ... Read More

“Kujtime për Kujtimin”, rrëfimi i familjarëve për ish deputetin e ndjerë të Kuvendit të Kosovës (Video)

08/04/2019

“Kur të vij ajo ditë e fundit, në tespihun e jetës sime. Ju lus: Më varrosni në këmbë!  Së paku atje do të qëndroj vertikalisht, ... Read More

Rita Ora me poza provokuese nga plazhet e Tokios, vë në pah tatuazhet përgjatë trupit

13/03/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, aktualisht ndodhet në kontinentin aziatik. Ajo atje po realizon turneun e saj të koncerteve, në kuadër të promovimit ... Read More

Rajone të shumta në vend përballen me mungesën e gjinekologëve (video)

26/02/2019

Rajone të shumta në vend përballen me mungesën e gjinekologëve. Edhe atje ku për momentin ka gjinekolog, problemi është se së shpejti do të dalin ... Read More

Rreth 150 shtetas të Kosovës vazhdojnë të mbesin në Siri

25/02/2019

Grupi militant Shteti Islamik (IS) ka humbur shumicën e territorit në Siri, por atje vazhdojnë të mbesin më shumë se 150 shtetas të Kosovës. Sipas ... Read More

Kapet në Sarandë breshka me peshë prej 60 kilogram (Video)

29/01/2019

Jugu i Shqipërisë përveç që ka detin e kaltër dhe të veçantë atje herë pas here ndodhin ngjarje të çuditshme, madje edhe mjaftë të rralla. ... Read More

Apple ndalon shitjen e iPhone 7 dhe 8 në Gjermani, pas humbjes së gjyqit ndaj Qualcomm

04/01/2019

Apple ka tërhequr shitjet e iPhone 7 dhe 8 nga faqja e saj e internetit gjermane dhe dyqanet atje, pas një vendimi në Gjykatën e ... Read More

Komuniteti që mbijetoi duke ecur me “këmbalecë” dhe rrëfimi për njeriun që një ecje të tillë e bëri nga Parisi në Moskë (Foto/Video)

06/12/2018

Sot, shumica e rajonit Landes në Francën jugperëndimore është një pyll. Në të vërtetë, atje është pylli më i madh në vend. Por më shumë ... Read More

Revista Politico: Era Istrefi, top ambasadorja e Kosovës

04/12/2018

Era Istrefi po e vë Kosovën në hartë – edhe nëse disa nuk duan që ajo të jetë atje. Këngëtarja 24-vjeçare nga Prishtina ka gëzuar ... Read More

Komandanti i KFOR-it në largim, Cuoci: Veriu sfidë për shkak të krimit të organizuar

26/11/2018

Mungesa e kontrollit të plotë në veri mbetet sfidë për shkak se atje ka krim të organizuar. Kështu deklaroi me rastin e përfundimit të misionit ... Read More