Tag: Atletico

Liga e Kampionëve: Kush me kë mund të takohet?

12/12/2019

Liverpool, Man City, Tottenham, Chelsea, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Valencia, Juventus, Napoli, Atalanta, Bayern Munich, Dortmund, RB Leipzig, Psg dhe Lyon, janë skuadrat që ... Read More

ZYRTARE: Atletico e transferon djalin e vogël të Simeones

11/09/2019

23:16 | 11 Shtator 2019 ZYRTARE: Atletico e transferon djalin e vogël të Simeones 23:16 | 11 Shtator 2019 Pasi pa vëllanë e tij më ... Read More

Simeone gjen përforcimin e ri në Atletico Madrid

21/08/2019

21:26 | 08/21/2019 Diego Simeone ka identifikuar përforcimin e ri te skuadra e Atletico Madridit. Diego Simeone kërkon një përforcim të ri në Atletico Madrid. ... Read More

Atletico ‘shpejton’ bisedimet për Elseid Hysaj

13/07/2019

16:29 | 07/13/2019 Skuadra e Atletico Madrid është e vendosur që të sigurojë shërbimet e mbrojtësit shqiptar, Elseid Hysaj. Napoli dhe Atletico kanë avancuar në ... Read More

Bartomeu konfirmon interesimin e Barcelonës për Griezmann

05/07/2019

19:10 | 07/05/2019 Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka konfirmuar bisedimet me Atletico Madrid, për yllin francez, Antoine Griezmann. Antoine Griezmann muajin e kaluar ... Read More

Brenda stadiumit të mrekullueshëm ku do të luhet finalja Tottenham – Liverpool

14/05/2019

Stadiumi i ri i Atletico Madrid, ‘Wanda Metropolitano’, i ndërtuar rishtas, është një nga impiantet më moderne të futbollit në botë. ‘Wanda Metropolitano’ që është ... Read More

Otamendi nis bisedimet me gjigantin e La Ligas

03/05/2019

Atletico Madrid po punon për të rikthyer në Spanjë mbrojtësin Nicolas Otamendi. 31 vjeçari spanjoll, mund të largohet nga Manchester City në fund të sezonit, ... Read More

‘Adios’ Atletico Madrid, Godin arrin marrëveshje me klubin e ri

30/04/2019

Diego Godin ka vendosur të largohet nga Atletico Madrid, pas përfundimit të këtij sezoni. Diego Godin do ta përfundojë aventurën e tij në Atletico Madrid. ... Read More

Skuadra e Atletico heq dorë nga Diego Costa?

26/04/2019

Skuadra e Atletico Madrid duket se është e gatshme të heq dorë nga ylli i skuadrës, Diego Costa. Lojtari nuk ka treguar sjellje të mira ... Read More

Atletico e mposht Valencian, ia shtyn festën e titullit Barcelonës

24/04/2019

Atletico Madrid ka arritur të mposht 3:2 Valencian në ndeshjen e javës së 34-të të La Ligas në Wanda Metropolitano. Skuadrës së Barcelonës i duhet ... Read More

Atletico Madrid – Valencia, formacionet zyrtare

24/04/2019

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Atletico Madrid – Valencia. Atletico Madrid në ‘Wanda Metropolitano’ pret Valencian, për të zhvilluar ndeshjen e javës në 34-të. ... Read More

Barca apo Real Madrid? Ja ku po transferohet Filipe Luis

19/04/2019

Mbrojtësi i Atletico Madrid, Filipe Luis, është objekt interesimi i Barcelonës. Katalanët janë të interesuar të rrisin konkurrencën në krahun e majtë, pozitë ku luan ... Read More