Tag: atyre

Recetë krejtësisht natyrale: Largojeni përgjithmonë dhimbjen e shpinës dhe këmbëve

15/10/2019

A dëshironi ta harroni dhimbjen që e keni në shpinë?A jeni në mesin e atyre personave që vazhdimisht ka probleme me shpinë apo këmbë? Rutina ... Read More

Ja ç’ndodh vërtet në vizitën e parë te gjinekologu

27/09/2019

Është një takim që i ndodh të gjithë atyre që kanë një vaginë. Herët apo vonë. Nuk ka një moshë të duhur, ndonëse pjesa më ... Read More

Pas TikTok, kompania ka në plan një smartfon

28/05/2019

Kompania pas TikTok, ByteDance, ka ambicie të cilat shkojnë përtej aplikacioneve të komunikimit dhe atyre të muzikës. Sipas Financial Times kompania po punon në një ... Read More

Mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

22/04/2019

Ditën Ndërkombëtare të Tokës, datë 22 Prill, Gjakova do t’ua dedikojë të gjithë atyre që dhanë jetën për lirinë e Kosovës. Në nderim të dëshmorëve, ... Read More

Gjakovë, mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

21/04/2019

Ditën Ndërkombëtare të Tokës, datë 22 Prill, Gjakova do t’ua dedikojë të gjithë atyre që dhanë jetën për lirinë e Kosovës. Në nderim të dëshmorëve, ... Read More

Përfundojnë reshjet e shiut, nga sot fillon ngritja e temperaturave

19/04/2019

Pas gjithë atyre reshjeve të cilat kishin përfshirë pjesën dërmuese të vendit, situata meteorologjike vije drejtë stabilizimit. Kjo për arsye të depërtimit të masave ajrore ... Read More

Pesë kandidatët shqiptarë që garojnë për zgjedhjet në Parlamentin Europian e në Belgjikë

07/04/2019

Në kuadër të zgjedhjeve lokale, nacionale dhe atyre evropiane, të cilat do të mbahen me 26 maj do garojnë edhe pesë kandidatë shqiptarë si pjesë ... Read More

33 eurodeputetë propozojnë Zaevin e Tsiprasin për Nobelin e Paqes

04/04/2019

S A 2019-04-04T15:22:39+02:00 Plot 33 eurodeputetë nga të gjitha formacionet partiake në Parlamentin Evropian, përveç atyre që përfaqësojnë të djathtën ekstreme, kanë nënshkruar një propozim ... Read More

Antikorrupsioni do t’i vëzhgoj zgjedhjet për kryetarë komunash

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T15:33:52+02:00 Fushatën e zgjedhjeve presidenciale dhe atyre lokale për komunat Ohër, Dibër dhe Novo Sellë do ta përcjell edhe Komisioni Antikorrupsion. Edhe pse ligjërisht ... Read More

Zhbogar: PSP-ja të vazhdojë me ndjekjen e atyre të cilët janë përgjegjës

28/03/2019

Alsat 2019-03-28T12:34:52+01:00 Me rëndësi të madhe është që PSP-ja të vazhdojë me ndjekjen e atyre të cilët janë përgjegjës, të kryerësve, dhe këtë e bën ... Read More

FFK me njoftim të rëndësishëm për blerësit e biletës për ndeshjen Kosovë – Bullgari

24/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) u ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë blerë biletë për ndeshjen e Kosovës kundër Bullgarisë, që t’i ... Read More

Kylie, nuk harron të ekspozojë të pasmet në secilën pozë

23/03/2019

Kylie Jenner nuk është prej atyre që i kursejnë ekspozimet e formave trupore.Së fundmi, ajo ka publikuar një imazh ku shfaqet me një veshje ngjyrë ... Read More