Tag: Australia

A dëshironi të bëni një gjumë të mirë? Mos pini kafe pas orës 2 të mesditës

08/11/2019

Një doktoreshë nga Australia thotë se ajo ka një formulë, të cilën e ka aplikuar me pacientët e saj, kur ata kanë probleme me gjumin, ... Read More

Mjeku nga Australia operon 30 fëmijë me probleme kirurgjike

10/05/2019

Në Klinikën e Kirurgjisë së Fëmijëve po qëndron profesori Peaddy Dewan nga Australia, i cili në bashkëpunim me ekipin e mjekëve nga Klinika e Kirurgjisë ... Read More

Vendi i parë në botë që dënon me burg publikimin e përmbajtjeve të dhunshme në rrjetet sociale

04/04/2019

Australia miratoi ditën e sotme një ligj i cili do të ndëshkojë rrjetet social dhe çdo shërbim tjetër hostimi që nuk heq përmbajtjet e dhunshme ... Read More

Tri shenjat më të zakonshme që tregojnë se burri po ju tradhton

01/04/2019

Një hetuese private nga Australia, ka qenë e ftuar në një radio lokale ku edhe e ka ndarë eksperiencën e saj me zënien në flagrancë ... Read More

Beteja e ashpër me hardhucës dhe një merimange (Video)

19/02/2019

Tim Faulkner po hulumtonte për aktivitetet e reptilëve gjatë natës në Western Australia, kur pranë një shkurres dëgjoi një zhurmë të çuditshme. Kur u afrua, ... Read More

Edhe pse i pashëm dhe fiton 120 mijë dollarë në muaj, biznesmeni australian nuk po mund të gjej gruan e “ëndrrave” (Foto)

15/02/2019

Një biznesmen i ri dhe i pashëm nga Australia, që fiton 120 mijë dollarë në muaj me punë të ndryshme online, ka pranuar se ditën ... Read More

Karolina Pliskova eliminon papritmas Serena Williamsin nga Australia Open

23/01/2019

Australia Open ka përfunduar për tenisten numër 1 në botë, Serena Williams. Tenistja amerikane, Williams ka pësuar humbje të papritur në turneun e parë të ... Read More