Tag: australiane

Kylie Mingoue, femra që sot duket më bukur se para 30 vitesh

11/02/2019

Këngëtarja australiane, Kylie Minogue, tash është 50 vjeçare, mirëpo duket më bukur se kur ishte 20 vjeçare. Daily Mail transmeton se Femail e ka zgjedhur ... Read More

Ishte e fiksuar pas kirurgjisë estetike, por tani Nicole Kidman duket më e hijshme pa botokse

24/01/2019

Aktorja australiane, Nicole Kidman dikur ishte e fiksuar pas kirurgjisë estetike. Shpesh fansat e kritikuan për pamjen dhe e këshilluan t’i ndalonte përpjekjet për t’u ... Read More

Cate Blanchett, aktorja që pëlqen jetën modeste: Nuk dëshiron të jeton në Beverlly Hills, nuk ka skandale dhe është e martuar me një shkrimtar

17/01/2019

Cate Blanchett është aktore australiane dhe fituese e shpërblimeve të shumta filmike, duke përfshirë dy Oscar dhe tre Golden Globe Awards dhe po aq BAFTA ... Read More

Ambasada e Maqedonisë në Australi, dënime trafiku me vlerë prej 2.144 dollarëve

17/12/2018

17 Dhjetor 2018 / 21:10 Gazeta australiane “Canberra Times” në një tekst të titulluar “Lista e turpit: Cilat ambasada kanë borxh më të madh ndaj ... Read More

Australianja 102-vjeçe hidhet me parashutë për bamirësi (Video)

11/12/2018

Një australiane 102-vjeçare ka përfunduar me sukses hedhjen me parashutë për bamirësi. Irene O’Shea shënoi rekord me hedhjen e saj, për të tërhequr vëmendjen dhe ... Read More

Ajo është 54-vjeçare dhe ka pseudonimin “Miss Body”: Elle Macpherson tregon sekretin e bukurisë

26/11/2018

Ish-modelja australiane, Elle Macpherson, e cila ka pseudonimin, “Miss Body (Trupi)” është 54-vjeçare dhe duket të paktën dy herë më e re. Pas saj ka ... Read More

Iggy Azalea nënshkruan marrëveshje prej 2.7 milionë dollarësh

18/11/2018

Pas ndarjes nga Island Records, reperja australiane, Iggy Azalea, ka nënshkruar marrëveshje të re në vlerë 2.7 milionë dollarë. Nuk është bërë e ditur kompania ... Read More

Kritikët e vlerësojnë ndryshimin drastik të Nicole Kidman për nevojat e filmit “Destroyer”

16/10/2018

Aktorja australiane, Nicole Kidman, e ka ndërruar shumë dukjen e saj për nevojat e filmit të zhanrit krim-triller, “Destroyer”, në të cilën luan rolin e ... Read More

Pirlo merr ofertë nga një klub australian, por refuzon të tërhiqet nga pensionimi

12/09/2018

Klubi nga liga e dytë australiane, Avondale FC, i ka bërë ofertë Andrea Pirlos që të kthehet nga pensionimi, mirëpo legjenda e futbollit italian nuk ... Read More

Iggy Azalea fillon turneun “Bad Girls Tour”

12/09/2018

Iggy Azalea ka rifilluar koncertet dhe do të performojë në qytetet më të mëdha amerikane. Reperja australiane ka konfirmuar turneun e saj në Amerikën e ... Read More

“Shoplifters” fiton Palmën e Artë në Kanë

20/05/2018

Juria e edicionit të 71-të të Festivalit të Filmit në Kanë, në krye me aktoren australiane, Cate Blanchett, ia ka ndarë Palmën e Artë filmit ... Read More