Tag: Australisë

Shkencëtarët kanë gjetur diçka të çuditshme në eshtrat e të rinjve

20/11/2019

Hulumtuesit kanë gjetur në Universitetin e Australisë se të rinjtë kryesisht nga mosha 18-30 vjeç, janë duke e zhvilluar një rritje të çuditshme në anën ... Read More

Kjo këpurdhë ju mbytë nëse e prekni

06/10/2019

Një kërpudhë e rrallë që gjendet në Azi dhe në veri të Australisë është aq vdekjeprurëse sa mund ta helmojë njeriun vetëm me një të ... Read More

Sot bëhen 18 vjet nga fitorja 31:0 e Australisë në kualifikimet për botërorin e vitit 2002

11/04/2019

Sot bëhen 18 vjet nga fitorja 31:0 e Australisë në kualifikimet për botërorin e vitit 2002 Sot 18 vite më parë është shënuar rezultati më ... Read More

Befasohet keq nga një gjarpër, derisa përpiqej të mblidhte pemë (Video)

15/03/2019

Derisa përpiqej të mblidhte frute, një banor i Brisbanes së Australisë, u befasua keq nga një gjarpër i fshehur në shkurre. Zvarraniku qëndronte fshehur dhe ... Read More

Aligatori i kamufluar në ujin e turbullt, tmerron me daljen e pa pritshme (Video)

07/03/2019

Mirëmbajtësi me eksperiencë i një parku në Darwin të Australisë, ka treguar se sa shpejtë mund të lëvizë një aligator gjigant. Derisa po e joshte ... Read More

Policia australiane habitet me pamjet që filmuan kamerat e sigurisë, disa besojnë se është lojë dritash – të tjerët janë të bindur se bëhet fjalë për UFO (Video)

20/02/2019

Videon e vetëtimës që e ka publikuar policia e Australisë ka nxitur reagime në rrjetet sociale. Derisa një pjesë e përdoruesve pretendojnë se në video ... Read More

Zuri në grep një peshkaqen, me vështirësi e ktheu sërish në det (Video)

10/02/2019

Derisa po peshkonte në një plazh në Perth të Australisë, peshkatari hasi në shumë vështirësi, që ta nxjerrë nga uji kapjen që kishte bërë. Por, ... Read More

Menyja kushtuar Pablo Escobarit, shërbejnë hamburgerë më kokainë të rrejshme dhe bankënota 100 dollarëshe fallso (Foto)

04/02/2019

Një lokal që shërben ushqim të shpejtë i quajtur “Pablo Escobar” në Melbourne të Australisë, ka hasur në kritika të ashpra pasi që janë publikuar ... Read More