Tag: Autoritetet

Serbët arrestojnë punëtorin e ATK-së, Marjan Gjokaj – reagon Pacolli

26/05/2019

Autoritetet shtetërore të Serbisë kanë arrestuar Marjan Gjokajn, i cili punon për Administratën Tatimore të Kosovës, derisa po kthehej në Kosovë. Kjo gjë është bërë ... Read More

Presidenti Meta viziton sot Tropojën, merr pjesë në Festivalin Mbarëkombëtar të ‘Kcimit të Tropojës’

26/05/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta do të vizitojë sot Tropojën, ku pritet të takohet me autoritetet vendore dhe perfaqesues lokalë. Presidenti Meta do të marrë ... Read More

Vuçiq: Kosova ka një listë prej 26 policëve dhe 15 personave të tjerë që do t’i arrestoj në veri

17/05/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha për RTS-in se autoritetet e Kosovës duan të arrestojnë 26 polici në veri të Kosovës dhe 15 njerëz të ... Read More

Vëllai i madh: Unë nuk kam lidhje me “hajnitë” e Loredanës

10/05/2019

12:41 | 10 Maj 2019 12:41 | 10 Maj 2019 Marrja në pyetje nga autoritetet zvicerane e reperes nga Ferizaji, Loredana Zefi, bëri bujë gjithandej ... Read More

Ministri i Shëndetësisë për kthimin e qytetarëve të Kosovës nga Siria: Tani është detyrë e jona që t’i rehabilitojmë

20/04/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë se pas një pune të madhe, autoritetet kosovare arritën që të kthejnë nga Siria mbi 100 persona, shumica ... Read More

Thaçi: Serbia t’i ndalë veprimet armiqësore në punën e institucioneve të Kosovës

12/04/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se nesër kalon afati kur autoritetet e Beogradit kanë paralajmëruar se do të nxisin segmente të caktuara të ... Read More

Autoritetet irlandeze nisin hetimet ndaj McGregor, ylli i UFC rrezikon dënimin e lartë

08/04/2019

Autoritetet irlandeze nisin hetimet ndaj McGregor, ylli i UFC rrezikon dënimin e lartë Është raportuar se Conor McGregor është nën hetime nga autoritetet irlandeze, përsëri. ... Read More

Si u bë konsull nderi i Shqipërisë në Afrikë, indiani që kërkohej për pastrim parashë

23/03/2019

Skandali i dy vëllezërve indianë që kërkohen nga autoritetet e vendit të tyre për vjedhjen dhe pastrimin e 1 miliardë dollarëve amerikanë, përfshin institucionet më ... Read More

Provokimet absurde serbe: Prishtina mbështet opozitën për rrëzimin e Vuçiqit

17/03/2019

Autoritetet në Prishtinë, përmes mediave shqiptare në Kosovë, po mbështesin opozitën serbe për të vazhduar rrugëtimin në rrëzimin nga pushteti të presidentit Aleksandar Vuçiq. Kështu ... Read More

Është duke u hetuar si vrasje vdekja misterioze e modeles Imane Fadil, e cila kishte dëshmuar në gjyqin ndaj Berlusconit

17/03/2019

Autoritetet italiane kanë njoftuar se po e trajtojnë si vrasje rastin e vdekjes së modeles marokene, Imane Fadil, e cila ishte pjesëmarrëse e rregullt e ... Read More

Sistemi i drejtësisë i cenuar nga ndërhyrjet politike

14/03/2019

Autoritetet në Kosovë nuk mendojnë se sistemi i drejtësisë në vend është pre e ndikimeve politike ashtu siç është thënë në raportin e fundit të ... Read More

Turistët mund të dënohen deri në dy mijë funte, nëse shkojnë me papuçe në një qytezë italiane (Foto)

06/03/2019

Autoritetet në Cinque Terre të Italisë, parashikojnë dënim deri në 2,000 funte, për turistët që shkojnë me papuçe në atë qytezë. Vendimi është marrë pas ... Read More