Tag: Avdullah

Përleshja fizike në degën e LDK-së në Mitrovicë, deklarohet Avdullah Hoti

19/05/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se së shpejti do të dalin me një deklaratë publike në lidhje ... Read More

Hoti: Veseli nuk po merr përgjegjësi për kaosin e krijuar në Kuvend

15/05/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në ... Read More

Hoti: Thaçi manipuloi opinionin kur tha se SHBA nuk ishte përfshirë në Samitin e Berlinit

13/05/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se institucionet kredibile të shteteve mike, dëshmuan se janë të pavërteta ... Read More

Hoti: Haradinaj nuk ka guxuar nga PDK-ja ta përkrahë rezolutën e LDK-së në mbrojtje të sovranitetit Kosovës

09/05/2019

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë LDK-ja i ka kërkuar kryeministrit Haradinaj që të mos shmanget nga detyrimi i tij kushtetues ... Read More

Hoti për vizat: Është mirë që Haradinaj mos të nxitohet me deklarata

05/05/2019

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka komentuar urimin e bërë nga kryeministri Ramush Haradinaj ditë më parë. Hoti uron ... Read More

Hoti i përmbledh rezultatet e Samitit të Berlinit në tri pika

01/05/2019

  Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, tha se rezultatet e Samitit të Berlinit mund të përmblidhen në tri pika. Sipas tij, arritura ... Read More

Hoti: Në Berlin të mbyllet ideja e korrigjimit të kufijve

28/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, shpreson se në Samitin e Berlinit do të mbyllet si ide plani i mbrapshtë për korrigjimin e ... Read More

Hoti: Sjellja e sotme e presidentit para deputetëve, skandaloze

26/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, me anë të një postimi në Facebook ka thënë se sjellja e sotme e presidentit Hashim Thaçi ... Read More

Hoti: Shpresoj të mos kërkohet largimi i Kosnett, siç ndodhi me ambasadorin zviceran

25/04/2019

  Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka mirëpritur deklaratat e ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, i cili u bëri thirrje qytetarëve ... Read More

Hoti: Koalicioni PAN nuk ka legjitimet për të qeverisur

24/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se kuvendi po mbahet peng i koalicionit PAN. Dhe që, kryetari i ... Read More

Hoti: Të bëhet çdo gjë për integrimin e personave të kthyer nga Siria

20/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se institucionet tona, dhe e gjithë shoqëria, duhet të bëjnë çdo gjë ... Read More

Hoti, Dërgutit: Problemet me Vetëvendosjen, zgjidhni diku tjetër e jo në Kuvend

17/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se fjalimi i nënkryetares së Kuvendit, Aida Dërguti rreth akuzave ndaj saj për pjesëmarrje në ... Read More