Tag: Avokatit

Dënohet me 25 vjet burgim për vrasjen e djalit tij të mitur

06/05/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, e ke refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit G.B. , kundër aktgjykimit të Gjykatës Themelore ... Read More

Linjë telefonike falas për denoncimin e shkeljes së të drejtës zgjedhore

29/03/2019

Në zyrën e Avokatit të Popullit, nga dita e hënë (1 prill), qytetarët do të mund të denoncojnë çfarëdo qoftë shkelje të së drejtës zgjedhore ... Read More

​Mustafa për Bajram Kelmendin: Punoi shumë për denoncimin e krimeve të luftës nga regjimi serb

25/03/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së avokatit Bajram Kelmendi dhe dy djemtë e tij Kastrioti dhe Kushtrimi, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se ... Read More

Sopoti merr fund, Qeveria duhet t’i dëmshpërblejë për 15 ditë

21/02/2019

Nga seanca e sotme gjyqësore edhe zyrtarisht hyn në fuqi marrëveshja mes Avokatit të Shtetit dhe Qeverisë për dëmshpërblimin e ish të dënuarve në rastin ... Read More

Plagosja e Azem Vllasit, Fatmir Limaj sot jep dëshminë e tij

25/01/2019

Fatmir Limaj, zëvendëskryeministër i Kosovës është dëshmitari i radhës në rastin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi, rast i njohur si ‘Syri i Popullit’. Limaj ... Read More

DMX lirohet të premtën nga burgu

24/01/2019

DMX pritet të lirohet nga burgu të premtën. Vulture ka konfirmuar se nga fjalët e avokatit të DMX se reperi do të dënimin e tij ... Read More

“Sopoti”, Qeveria neglizhon kërkesën për dëmshpërblim

19/01/2019

Qeveria vazhdon të neglizhojë kërkesën e Avokatit të Shtetit për marrëveshje dëmshpërblimi me ish të dënuarit në rastin e Sopotit. Që nga muaji dhjetor kur ... Read More

Qeveria neglizhon kërkesën e sopotasve për dëmshpërblim

14/01/2019

14 Janar 2019 / 14:54 Qeveria neglizhon kërkesën e Avokatit të Shtetit për marrëveshje dëmshpërblimi me ish të dënuarit në rastin Sopoti. Që nga fillimi ... Read More

Avokati i Popullit në përkrahje të viktimave të dhunës në familje

27/12/2018

Në prag të vitit të ri, zëvendësit e Avokatit të Popullit, Edona Hajrullahu dhe Mehdi Geci, vizituan Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve (QMGF), ... Read More

Mbetet në fuqi masa e paraburgimit për agjentin e rrejshëm të AKI-së

24/12/2018

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës, kundër caktimit të masës së paraburgimit prej një muaji për ... Read More

Avokati i merr klientit 20 mijë euro për gjyqtarët dhe prokurorët dhe arratiset

03/12/2018

Emisioni ‘Fiks Fare’ denoncoi veprimet e avokatit Albert Golemi, i cili i ka marrë një qytetari 20 mijë euro, me qëllim lirimin e një të ... Read More

Diskutohet për parandalimin e problemeve të mjedisit

22/11/2018

Institucioni i Avokatit të Popullit dhe Instituti i Kosovës për Drejtësi sot organizojnë tryezën me temë “Parandalimi dhe luftimi i problemeve të mjedisit”. Avokati i ... Read More