Tag: bajamet

Ja arsyet pse duhet të konsumoni përditë bajame

18/12/2019

Bajamet janë një frut që është vlerësuar shumë në periudhën e fundit për karakteristikat pozitive që ka.Dhe që janë shumë të mira për shëndetin. Natyrisht ... Read More

Gjërat që i ndodhin trupit nëse i hani 4 bajame çdo ditë

08/11/2019

Jo vetëm se janë të shijshme, por bajamet janë edhe shumë të shëndetshme. Ato përmbajnë shumë vitamina dhe elemente tjera të cilat na nevojiten për ... Read More

Bajamet dhe të mirat e sa

03/07/2019

Bajamet përmbajnë disa vlera shëndetësore, ndër to ekspertët kanë veçuar këto: Ushqimi i trurit Bajamet kontribuojnë në zhvillimin e trurit. Ato përmbajë riboflavin e cila ... Read More

Kurat për bajamet e acaruara

24/03/2019

Shumica prej nesh e ka provuar se çfarë do të thotë të të dhembin bajamet. Në të shumtën e rasteve ato shkaktohen nga sëmundje të ... Read More

Të mbjellat do ta mbijetojnë borën në pranverë

23/03/2018

23 March 2018 / 16:50 Kajsia, kumbulla, bajamet, pjeshkat të cilat në këtë periudhë të vitit kanë lulëzuar, do ta mbijetojnë këtë të ftohtë që ... Read More