Tag: Bajram

Gecaj – Haradinajt: Çakorrin e Kullën e ke pasë kurban me ardhë në pushtet, ja pafsh hajrin

20/04/2019

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka reaguar pas deklaratave të sotme të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj se me votimin e marrëveshjes ... Read More

Bajram Kabashi, qe 60 vite ushtron zejen e këpucëtarit (Video)

02/04/2019

Edhe pse i është bërë rutinë, Bajram Kabashi me plot vullnet e hap çdo mëngjes punëtorinë e tij në Rahovec. E hap atë dhe vazhdon ditën, ... Read More

“Të gjithë në mësim”, aksion për t’i kthyer nxënësit në bankat e shkollës

30/03/2019

Alija Bajram është nxënëse e klasës së nëntë në shkollën fillore “Vëllezërit Ramiz Hamid” në komunën Shuto Orizarë të Shkupit. Ajo, me shumë nxënës të ... Read More

​Mustafa për Bajram Kelmendin: Punoi shumë për denoncimin e krimeve të luftës nga regjimi serb

25/03/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së avokatit Bajram Kelmendi dhe dy djemtë e tij Kastrioti dhe Kushtrimi, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se ... Read More

Vrasja në Lipjan, policia jep detaje

21/03/2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth vrasjes që ndodhi mbrëmë në rrugën “Bajram Gashi” në Lipjan, ku u vra një punëtor i një kazinoje. ... Read More

Drenica pa probleme ndaj Ferizajt

23/02/2019

Drenica ka arritur të shënojë fitore të lehtë ndaj Ferizajt me rezultat 3-1 në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj. Ndeshja nga minuta e parë i ... Read More

Ja se si Amdi Bajram do t’i siguroj 10 mijë nënshkrime për president (video)

04/02/2019

The post Ja se si Amdi Bajram do t’i siguroj 10 mijë nënshkrime për president (video) appeared first on ALSAT-M. Read More

Bajram Gecaj: Taksa ndaj produkteve serbe nuk ishte menduar mirë, porosia amerikane ndër më të ashprat që i kemi marrë

17/01/2019

Bajram Gecaj nga LDK-ja, duke komentuar çështjen e taksës prej 100% ndaj mallrave të Serbisë, ka thënë që pas reagimit të Amerikës duhet të kuptojmë ... Read More

Muzafer Bajram dhe Elvin Hasan, dy ministrat e rinj pa portofol

26/12/2018

Sot pasdite Kuvendi ka zgjedhur  Muzafer Bajram dhe Elvin Hasan për ministra të rinj pa portofol. Bajram do të shërbejë si ministër pa portofol për ... Read More