Tag: Bajram

Gecaj – Haradinajt: Çakorrin e Kullën e ke pasë kurban me ardhë në pushtet, ja pafsh hajrin

20/04/2019

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka reaguar pas deklaratave të sotme të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj se me votimin e marrëveshjes ... Read More

Bajram Kabashi, qe 60 vite ushtron zejen e këpucëtarit (Video)

02/04/2019

Edhe pse i është bërë rutinë, Bajram Kabashi me plot vullnet e hap çdo mëngjes punëtorinë e tij në Rahovec. E hap atë dhe vazhdon ditën, ... Read More

“Të gjithë në mësim”, aksion për t’i kthyer nxënësit në bankat e shkollës

30/03/2019

Alija Bajram është nxënëse e klasës së nëntë në shkollën fillore “Vëllezërit Ramiz Hamid” në komunën Shuto Orizarë të Shkupit. Ajo, me shumë nxënës të ... Read More

​Mustafa për Bajram Kelmendin: Punoi shumë për denoncimin e krimeve të luftës nga regjimi serb

25/03/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së avokatit Bajram Kelmendi dhe dy djemtë e tij Kastrioti dhe Kushtrimi, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se ... Read More

Vrasja në Lipjan, policia jep detaje

21/03/2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth vrasjes që ndodhi mbrëmë në rrugën “Bajram Gashi” në Lipjan, ku u vra një punëtor i një kazinoje. ... Read More

Drenica pa probleme ndaj Ferizajt

23/02/2019

Drenica ka arritur të shënojë fitore të lehtë ndaj Ferizajt me rezultat 3-1 në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj. Ndeshja nga minuta e parë i ... Read More

Ja se si Amdi Bajram do t’i siguroj 10 mijë nënshkrime për president (video)

04/02/2019

The post Ja se si Amdi Bajram do t’i siguroj 10 mijë nënshkrime për president (video) appeared first on ALSAT-M. Read More

Bajram Gecaj: Taksa ndaj produkteve serbe nuk ishte menduar mirë, porosia amerikane ndër më të ashprat që i kemi marrë

17/01/2019

Bajram Gecaj nga LDK-ja, duke komentuar çështjen e taksës prej 100% ndaj mallrave të Serbisë, ka thënë që pas reagimit të Amerikës duhet të kuptojmë ... Read More

Muzafer Bajram dhe Elvin Hasan, dy ministrat e rinj pa portofol

26/12/2018

Sot pasdite Kuvendi ka zgjedhur  Muzafer Bajram dhe Elvin Hasan për ministra të rinj pa portofol. Bajram do të shërbejë si ministër pa portofol për ... Read More

Tenton të kryejë plaçkitje, policia kap në flagrancë të dyshuarin

11/12/2018

Policia në rajonin e Ferizajt, ka njoftuar se sot rreth orës 10:30 në rrugën “Bajram dhe Gursel Sylejmani”në një pikë për transferim parash ka ndodhur ... Read More

Shpërthim i fuqishëm eksplozivi në një lokal në Tropjë

05/11/2018

Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi ka ndodhur në pjesën e jashtme të një lokali në Bajram Curri, Tropojë. Në lagjen “28 gushti”, në pjesën e ... Read More

Hasani: Të jesh ministër është nder, por jo në rrethana të Kosovë

07/09/2018

Bajram Hasani, ish-ministër i Tregtisë dhe Industrisë pas lirimit nga posti ministror ka dhënë një deklaratë publike, në të cilën thotë se në kushte normale ... Read More